Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek ukulelet vagy...

Szerintetek ukulelet vagy gitárt vegyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg semelyiken nem tudok játszani, de szeretnék megtanulni.Mivel két helyen lakok elég sokat ingázok.

Én úgy érzem, hogy gitárral éneklés nélkül is elboldogulnék,de ahogy láttam akinek van ukuleleja az énekelni is tud. Tudom,hogy a gitár sokkal szebben hangzik,viszont az ukulele a mérete miatt szimpatikus.



2020. júl. 14. 23:57
A kérdező szavazást indított:
ukulele
gitár
18 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is mega-ukulele, csak ne törd szét a királyi színpadon, mint az az istenverése Stuart a Minyonokban!
2020. júl. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, az ukulele jóval egyszerűbb, gyorsabban meglehet tanulni és egész jókat lehet kapni olcsóbban is.
2020. júl. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Gitár! Egyáltalán nem egyszerűbb az ukulele.
2020. júl. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit szeretnél játszani.

Egészen más hangfekvés a kettő, össze sem érdemes hasonlítani.

Arról nem is beszélve hogy ezen hangszerekből is mennyifajta van, csak a gitárt eleve csoportra osztjuk és azon belül sem feltétlen mindegyik univerzális.

Én amúgy a gitárt javaslom, mégpedig fémhúros akusztikusat mert rengeteget anyag van fent a neten(magyar is), és könnyebb olyan számot találni amit el tudsz játszani.(ez egyszerűen mindenek felett van, másképp mivel motiválod maga)

Nehézségre meg annyit hogy mind kettő nehéz, meg mindegyik hangszer de úgy kell felfogni hogy szereted csinálni és magadhoz mérten fogsz majd fokozatosan fejlődni.

2020. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Én gitáron játszom X éve és most szereztem be poénból egy ukulelét. Nem ugyanaz a kettő, a húrok hangolása abszolút eltérő, szokatlan elsőre de végülis nagyon szuper kis hangszer.

Szóval én inkább egy közönséges gitárt javasolnék első körben de ha csak ukulelézni akarsz akkor azt.

2020. júl. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,végül gitárt vettünk. <3
2020. szept. 1. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!