Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szájharmónikàzàs megtanulása...

Szájharmónikàzàs megtanulása otthon, tanár nélkül?

Figyelt kérdés

Érdekel ez a hangszer, ezen kívül olcsó is, és elméletileg ezen könnyebb megtanulni játszani, mint más hangszeren. Soha életemben nem tanultam semmilyen hangszeren, és zeneelméletet sem tanultam soha. Az iskolai ének óráim is kimerültek abban általános iskolában, hogy beszélgettünk, szakgimnàziumban, pedig már nem volt ilyen órám. Az utóbbi két hétben olvasgattam zeneelméletet, és ma el is kezdtem jegyzetelni, és már néhány dolgot ki is tudok olvasni a kottàból. Tudom, nem nagy dolog, de büszke vagyok azért magamra, mert eddig tényleg görcsbe ràndult a gyomrom, ha kottàt láttam. Szerintem folytatni fogom a zeneelmélet tanulását, de szeretnék venni egy olcsóbb herflit is, tudom, hogy kitartás kell hozzá, meg némi tehetség, stb. De szerintetek sikerülhet megtanulnom hobbi szinten szájharmónikàznom itthon, egyedül? Időm lenne rá majdnem minden nap.

Azt már olvastam, hogy C hangolàsút érdemes vennem, és diatonikusat. Azért szeretnék olcsóbbat venni, mert gondolok arra is, hogy ha esetleg mégsem sikerülne megtanulnom, akkor ne álljon az asztalon egy drága hangszer, amit nem használ senki. Tudom, hogy egy idő után egy olcsó el fog hangolódni, de ha belejövök, akkor nyilván fogok venni egy drágábbat.

Van itt olyan akinek egyébként sikerült egyedül megtanulnia szàjharmónikàzni?

Esetleg ajánlhattok konkrét típusú szájharmónikàt is, ugyan már nézegettem, de még nem döntöttem el pontosan, hogy milyet vegyek.


2020. aug. 1. 23:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!