Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A K-pop miért népszerűbb,...

A K-pop miért népszerűbb, ismertebb, mint a J-pop?

Figyelt kérdés
Vagy J-rock.

2020. aug. 2. 18:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Mert most éppen az van felkapva. Jó pár éve a jrock és a jpop volt népszerű.
2020. aug. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tényleg? Volt népszerű valaha? Mert én világéletemben azt tapasztaltam, hogy ha valakinek megemlítettem, hogy j-pop-ot hallgatok, vagy azt kérdezték, hogy az micsoda vagy azt, hogy beszélek japánul?
2020. aug. 2. 19:09
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
persze,nagyon híres volt. attól mert pár ismerősöd nem ismerte,nem jelenti azt,hogy nem volt népszerű.
2020. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

mert sokkal több pénzt bele fektetnek a reklámozásába... meg egyfajta kiszolgáltatságba helyezik az idolokat....

pl a jrock-ban a tagok nem idolok hanem zenészek... míg itt nem zenészek vannak hanem idolok.... nagyon nagy a különbség!

2020. aug. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Most ez a dívat, mikor mi voltunk ilyen 14-18 között, ahol most ez a k pop divat elgjobban terjed, akkor pl az emo zene volt a hatalmas divat, minden második csaj azt hallgatott és kb minden 10. srác is.
2020. aug. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én mondjuk akkor már inkább 20-22 voltam. Az én osztálytársaim System of the Dawnt meg Nirvánát hallgattak. Meg Slayert.
2020. aug. 3. 08:25
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

4-es, a jpop idolok is ilyenek. Őket is rengeteg sorozatban, filmben szerepeltetik. Pl. az Arashi tagjai, a Tackey&Tsubasa duó mindkét tagja, vagy a SMAP tagjai is ilyenek. De szóló énekesnőkből pl. Ueto Aya vagy Hirosue Ryoko is számtalan filmben és sorozatban játszott főszerepet. És nem is rosszul, meg kell mondjam.


Egyébként nem egy jrock énekes is vállalt filmszerepet. Pl. Gackt az egyik főszerepet játszotta az Akumu-chan c. sorozatban, Hyde pedig a Moon Child c. filmben alakított remekül.


Kérdező: Anno még 2010 előtt a jpop rettentően felkapott volt itthon is. Bár ennek jórészt az animék is az okai voltak. Aztán bejöttek az olyan dél-koreai sorozatok, mint A palota ékköve, meg a Yi San és ezzel együtt ugye Dél-Korea kezdett népszerűvé válni. A fiatalok meg rátaláltak a könnyed sorozatokra a neten, elkezdődtek a sorozatok magyar feliratozásai, ezekkel együtt ráleltek pedig a kpop csapatokra is. Ennyi.

2020. aug. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
7-es azonban tedd hozzá hogy a legtöbb japan énekesnek van magán élete és nem dől ossze a karrierje ha kiderül hogy randizik... ez a nem mindegy!
2020. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

#8, tévedsz. Hozzánk főleg a k-popos rémtörténetek jutnak el, de az igazság az, hogy ez ugyanúgy jelen van sajnos Japánban is, sőt, ott gyakran sokkal durvább botrányok is vannak. Talán a leghíresebb ilyen botrány Minami Minegishi története, aki konkrétan kopaszra borotválta a fejét, ezzel kért bocsánatot a rajongóitól, miután kiderült, hogy titokban volt pasija.


Amúgy az idolok nem zenészek dologban is eléggé tévedsz. Több idolcsapat is teljesen magának csinálja a zenéit, de akik nem, azért ők is elég aktívan részt vesznek az elkeszítés folyamatában, nem csak annyi, annyi az egész, amit te külső szemlélőként gondolnál, hogy csak annyi a dolguk, hogy énekeljenek, meg táncikáljanak a színpadon oszt csókolom. Meg aztán, ott az idolzenekarok tagjai, akik hangszereken játszanak (meg nem csak ők, de az idol group-ok tagjai közül is sokan) mégis mik ők, ha nem zenészek?


A kérdésre a választ a #7 szerintem szépen elmagyarázta. Bár azért azt hozzátenném, hogy a j-pop sosem volt annyira híres, mint most a k-pop. A j-pop inkább csak szubkulturálisan volt nagyon felkapott, míg ma a k-pop már szinte mainstream.

2020. aug. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8%

Utolso nagy megmondó kapitány vagy... na most van különbség idol és zenész között...! Az idol elsődlegesen nem a zenei tehetségét adja el hanem a szerepét és megjelenését! Míg a zenész csak is a zenéjét adja el... nem mellesleg nagyon ritka az olyan idol aki ő maga írja a zenéjét... két külön dolog amikor úgymond be segítesz egy profi zene írónak vagy amikor mindent te csinálsz!

És a jpop még mindig elsősorban a zenéről szol akik úgy vannak feltüntetve hogy idolok az természetesen ugyan olyan idolok mint a kpop idolok...

2020. aug. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!