Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nagyon tetszik a Hammond...

Nagyon tetszik a Hammond elektromos orgona hangja! Láttam/hallottam már Deep Purple és P.mobil koncerten is, és nagyon megtetszett a hangja. Van hasonló?

Figyelt kérdés

Tehát, én még nem ástam magam bele a témába, de szeretnék megtanulni játszani Deep Purple számokat!

Régebben gitároztam, csak ennyi közöm van a zenéhez, de szeretnék most zongorázni is megtanulni.

Zongorán is tanultam egy kicsit, egyszerübb zenéket le-le nyomkodtam, de az már elég régen volt.

Sok féle Hammond létezik természetesen, ezért nem is neveztem meg, hogy melyikre gondoltam, de érdekelne, hogy van olyan ami olcsó(bb) és jó ? :)

Olyan mint a gitároknál a Gibson ami "nagyon menő" de jó egy Epiphone gitár is már vagy a Yamaha Pacifica.

Tehát ilyesmire gondoltam.

Egy olcsóbb, és jó Hammond "utánzatot" :D a Hammondok Epiphone-jára vagyok kíváncsi!


Nézzétek el nekem kérlek, hogy így fogalmaztam meg a dolgot, de tényleg nem értek még hozzá.

Szívesen venném a véleményeteket, hogy milyet ajánlanátok ezekre a célokra.

Deep Purple, P mobil, Taurus :)

Köszi mindenkinek! :))



2020. aug. 30. 18:15
 1/3 A kérdező kommentje:

Tehát láttam ilyet, hogy pár ezer forintos cuccból is ki tudnak facsarni Deep Purple-ös hangzást, de ez így elég korlátoltnak néz ki.

(Valami komolyabb cucc, amit lehet sok ideig használni, esetleg...ha így lehet...)


[link]

2020. aug. 30. 18:27
 2/3 MazoMaci válasza:
Hammond B200. Durván 150-200e ft között lehet kapni. Igaz, nem hanggenerátoros, hanem tranzisztor orgona, de húzóregiszteres. Leslie forgódobos erősítő és torzító kell hozzá, 95%-ban úgy fog szólni mint a Deep Purple. (Persze aki ért hozzá, hallani fogja a különbséget) anno én is ezen kezdtem. Mostmár Hammond A100 van egy kis átalakítással, 2db 147-es leslievel, ami szintén átesett egy kis vesézésen. Az orgona hangja az lesliek előtt átmegy egy 100 wattos Hughes&Kettner gitárerősítőn, és egy Moog ring modulátoron, valamint átmegy 2db TC electronic delay pedálon, egy Vermona spring reverben és a rack ládámon, amiben egyéb EQ, compressor stb van. Az én cuccom úgy szól pontosan mint Don Airey, a Deep Purple jelenlegi orgonistájának a cucca.
2023. szept. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 MazoMaci válasza:
Előző vagyok. Ha nem akarsz orgonát venni, akkor olcsóbb megoldás egy 61 billentyűs midi controller, amit a GSI VB3 II nevű VST pluginnal használsz. Ez egy számítógépre való Hammond virtuális hangszer. A jelenlegi digitális orgona gyártók is ezt rakják a habgszerbe. (Crumar, Viscount, sőt a jelenlegi Hammond is ezt a GSI VB3-at hangot teszi a hangszerbe)
2023. szept. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!