Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitár tokot...

DDavid003 kérdése:

Milyen elektromos gitár tokot vegyek?

Figyelt kérdés

Van egy Epiphone g400 pro gitárom, eddig egy akusztikus tokban hordtam,de az nagy neki és szeretném biztonségban tudni. Nem akarom dobálni,de olyan tokot szeretnék amiben, ha eldől nem lesz baja.

Milyen tokot lenne érdemes venni, keményet vagy szövetet?

Illetve milyen márkát?

Hetente egyszer használnám ezért a kemény tokot egy kicsit tulzásnak tartom.

Ti milyet vennétek?



2020. aug. 16. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a kemény tokot ajánlom. Ugyan körülményesebb cipelni, de a gitárt jobban védi. Márkát tekintve sztem a saját márkája vagyis az Epiphone teljesen jó.

Kb 35-50 ezerért kapsz jót.

2020. aug. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy nekem nincs rá ennyi pénzem.

Én egy 20 000- re tervezem ezt a kis vásárlást.

2020. aug. 16. 10:41
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél használtan keménytokot.
2020. aug. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20körül is kapsz merev tokot. Viszont írtad, hogy csak heti egyszer cipelnéd, de nem tudom h mekkora a távolság, tömegközlekedésre szállnál vele, vagy kocsival vinnéd. De ha nem szeretnéd, hogy sérüljön a gitár akk mindenképp a kemény tokot ajánlom, mert te lehet, h vigyázol rá, viszont lehetnek olyan körülmények is amiről nem te tehetsz. És ez azért egy 100ezer+ árkategóriás hangszer.
2020. aug. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet hogy veszek egy keménytokot, mert napi 20km-t buszozok. A suliba meg simán megsérülhet.
2020. aug. 16. 13:05
 6/11 anonim ***** válasza:
Ennyi. a busz meg nem lehet gond, én anno kölyökként rengeteget buszoztam 140 centis tokkal.
2020. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Keménytok világhülyeség! Abból kell kiindulni, hogy MONO. Nekem ne mondja már senki, hogy egy keménytokban kidobod a gitárt az első emeletről és nem lesz baja. A keménytok fogja összetörni. A keménytok egy dologra tud vigyázni az pedig saját maga.


Igenis van újonnan 20k körül tok, elektromos gitárhoz. A falvastagságot kell nézni. Keménytokban hangszert szállítani szenvedés, ráadásul duplájára növeli a tömeget, nem tudod vállra/hátra venni. Nagyokos beszól, hogy ez azért egy 100k léptékű hangszer... az mi? Egy 100k értékű hangszer lassan már belépő szintet sem üti. Ne keverjük már a dolgokat!


Te meg facebookon írj a legnagyobb gitáros fórumba, fognak segíteni.

Nézz youtube videot.

Amúgy meg itt egy cucc, olcsó, teljesen jó az áráért. Nekem 10+ éve van a márka (MONO mellett), se zippzár, se egyéb gond.


[link]


Igen jók még a Thomann sajátmárkás tokjai is.

2020. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kojee ***** válasza:
20eFt alatt van még az ára a könnyített formatoknak is, bár sg formájút nem nagyon kapni. Én szerettem mert háton vihető mint a puhatok, és azért voszonylagosan védi is a hangszert
2020. aug. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Kedves 7es negatív kommentelő. Látszik, hogy fingod nincs semmiről csak osztod az észt és főleg olyan stílusban amiért az utcán szájon vágna bárki de itt nyugodtan lehet, igaz?

Igazad van, h 100ezer+os gitár az belépő szint, de senki nem ezt kérdezte. Attól mert vannak drágább gitárok vki féltheti a 100ezres gitárt is. Sőt az is lehet h hónapokig tett rá félre, te meg leugatod.

Amúgy meg senki nem mondta hogy az első emeletről fogja bárki dobálni a gitárt. Jesszus neked aztán sok észt adtak. XD Viszont ha valaki nem dobálni, hanem csak szállítani akarja akkor előnyösebb a merev tok mert a tömegközlekedési eszközökön vannak akiket nem érdekel h te hangszert számmítasz és úgy furakszik h nem érdekli h esetleg kárt okoz e a gitárodban. Az ilyenek ellen pont jó védelmet ad a keménytok.

Egyébként meg téged nem tudom melyik keménytok bántott h ennyire utálod . XD

És keress más helyet ahol leszólogathatsz másokat nagyokos.


Egyébként meg pl esőben sokkal jobb a keménytok. Az nem ázik át.

2020. aug. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A hetesen én csak mosolygok, nem tudok rá haragudni mert nem érti.. ugyanis nem azért vásárol valaki minőségi keménytokot mert sznob esetleg értékes hangszere van hanem mert meg szeretné védeni az X összegbe került akár belépős szeretett gitárját. Én például csakis ilyeneket használok a zeneileg pótolhatatlan gitáraimhoz mind a drága mind az olcsóbbakhoz. Csak az otthoni gyakorló kapott puha tokot por ellen mert másra sem jó. Például Lépcsőn lejövet már az első alkalommal odavágtam élére a gitár testet ami meg is látszik hiába a szivacsos tok.
2020. nov. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!