Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy válasszam el a 2 kezem...

Hogy válasszam el a 2 kezem egymástól?

Figyelt kérdés
Zongorázni szeretnék, de nincs tanárom. Két kézzel próbálok 1-2 könnyeb zenét, mint Beethoven Moonlight Sonata-ja, meg a Help me Faith, de nem megy egyik se. Amikor a jobb kezemmel játszom magát a dallamot, a ballal meg a mélyeket, akkor a bal kezem bekrepál és teljesen összezavarodok. Van amikor bele se tudok kezdeni, mert bal kézzel kezdődik a zene, és jobb kézzel nem tudom, mikor lépjek be.

2020. szept. 1. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kellene tanárt keresned. Én szintin szereztem régebben saját zenéket, de aztán rájöttem, hogy igazából csak a jobb kezem "játszik", a ballal meg épp hogy csak követem a fő motívumot. Önálló basszus ritmust szinte nem is tudok játszani (ballal), annyira lefoglal a jobb kezemmel játszott ritmus. Amikor megpróbáltam a viszonylag könnyebb Let it Be-t eljátszani, kb. 2 hetembe került, mire sikerült. A szinti tanító funkciójával sikerül egyáltalán a helyes kéztartást és ujjhasználatot elsajátítanom. Szóval ha komolyan gondolod a zongorázást, mindenképp meg kell tanulnod az alapokat, anélkül esélyed sincs.
2020. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:
100%

A kezek függetlenítése munkás feladat.

Ha nem akarsz tanárt - pedig amúgy az lenne a legjobb megoldás -, akkor írd be a youtube keresőbe, hogy "piano hand independence" és máris válogathatsz a magyarázatok és gyakorlatok között.

Kedvenc zongorás vlogom videója a témáról pl:

[link]

2020. szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem véletlen, hogy a zongoratanár is először külön kézzel gyakoroltatja a darabokat (az alsóbb évfolyamokban). Ha már ismert mindkét kéz szólama, nem kell a kottát silabizálni, az ujjrend is rögzült (ha nincs, akkor inkább írj magadnak a kottába, hasznos), akkor jött a két kéz összjátéka. Először lassan, nagyon lassan, a lényeg a folyamatosság volt, nem a tempó.

Menni fog, csak rengeteg gyakorlás. Hidd el egy idő után már az sem lesz gond, ha jobb kézzel nyolcadokat, ballal triolákat kell játszani.

2020. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!