Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan élvezzem a sétát...

Hogyan élvezzem a sétát fülhallgatón keresztüli zenehallgatás nélkül?

Figyelt kérdés

Sajnos, az évek folyamán nagyon rá szoktam, valamiért igénylem, de ez nélkül szeretném élvezni a sétát, szeretnék leszokni róla.

Hogyan tegyem le a fülhallgatót úgy, hogy ne is hiányozzon? L



2020. szept. 14. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindenhez zenét hallgatok, úgyhogy nem könnyű. Menj ki a parkba olvasgass valamit ami érdekel, ne vigyél zenét csak szigorúan amit olvasni fogsz, vagy amivel elfoglalod magad, nézd a tájat oda úton, elmélkedj, ülj le pihenni, egyél gyümölcsöt a fáról, idővel majd megszereted a sétát.
2020. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold össze a sétát valami játékkal. Pl. számold össze, hány embert látsz piros táskával, vagy koncentrálj arra, hallasz-e külföldieket beszélni. Akkor már nem fog hiányozni annyira a háttérzene, és később csak a sima séta is jó lesz.
2020. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is tanulj meg gond nélkül unatkozni! Jegyzettömb és toll azért legyen nálad! ;)


Gyakorlással rá tud állni az ember arra a belső nyugalomra, amit a semmit nem akarás kelt a maga időtlenségével. Persze közben ugyanúgy ember maradsz, gondolatok, érzések röpködnek a fejedben, és tudsz a világodról (esélyesen sokkal jobban, mintha lekötnéd magad). Az összes teendőd annyi, hogy ne hidd magadat a gondolataidnak, úgy tekints rájuk, mint ami a tied, mert ez az igazság: ahogy a ruházat vagy akár a fülhallgató, tied, de nincs azonosság köztetek, lehetne szinte bármi helyette.


Idővel a zaj alábbhagy, élesedik a jelen valósága, és ami igazán moccan benned, azt érdemes jegyzetelésre készen fogadni. Lesznek minden bizonnyal ronda szembesülések is, ilyenkor csak maradj háttérben, tudva, hogy pont olyan gondolat, mint a többi, pont ugyanúgy kibontható, megérthető, adott esetben valószínűleg felhasználható értelmes, konstruktív célokkal.

2020. szept. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egy idő után már önként jött az igény, hogy séta közben ne szigetelődjek el a saját kis külön világomba zenehallgatással, hanem hallgassam a külvilág zajait. Pedig régen én is mindig mindenhová zenét kapcsoltam be, ha sétálnom kellett.

Lehet, hogy nálad is el fog érkezni egyszer ez a pont.

2020. szept. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!