Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Alap szinten a basszusgitározá...

Alap szinten a basszusgitározást vagy a zongorázást nehezebb elsajátítani?

Figyelt kérdés

És miért nehezebb, vagy könnyebb egyik a másiknál?

Főleg azok véleménye érdekel akik mind a kettőt tanulták.



2020. okt. 18. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Zeneiskolába nem jártam,

de az elméletet bevágtam,

voltam hangszer közelében,

de nem állt jól kezem ügyében.

A zongora szerintem könnyű,

de ez is függhet az egyéntű.

2020. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mojjo ***** válasza:
100%

A zongora a legelején könnyű maximum. Vagy ha annyira akarjuk használni, hogy elakkordozgassunk rajta - mindkét kézzel ugyanazt az akkordot püffölve.

A basszusgitár is könnyű az elején. Viszont profi szinten mindkettő igencsak nehézzé válik.

Konkrét választ nem lehet adni. Kinek melyik.

2020. okt. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
A zongora talán egyértelműbb, mármint könnyebben érthető, "sorban vannak a hangok azt cső", a gitár szisztémája egy kicsit bonyolultabb. Hobbi szinten a zongora talán könyebb a legtöbb ember számára, de profi szinten mindkettő nehéz.
2020. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jól gondolom, hogy gitáron jóval kevesebb akkord fogható le és azoknak nincsenek fordításai?
2020. okt. 19. 07:10
 5/11 Mojjo ***** válasza:

@4: Gitáron vagy basszusgitáron?

Négy húros basszusgitáron csak hármas- illetve négyeshangzatok foghatóak le, ilyen értelemben technikailag igen, kevesebb, mint zongorán, ahol nincs ilyen korlát, lehet ötös- és hatoshangzatokat is játszani akár. Viszont a zenei gyakorlatban amúgy is túlnyomó többségben hármas- és négyeshangzatok vannak, szóval a zenei gyakorlat szempontjából nem annyira jelentős különbség.

Akkordfordítások pedig ugyanúgy képezhetőek basszusgitáron is.

2020. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ahha.... Köszi a felvilágosítást!
2020. okt. 19. 12:51
 7/11 Mojjo ***** válasza:
De alapvetően a basszusgitár szerepe nem igazán az akkordozásról szól. Ha az lenne a cél egy gitár vagy zongora jobb választás.
2020. okt. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A basszusgitárnál maximum négy hang szólhat egyszerre, de az is sok, ha azt nézzük, hogy a basszusnál nem szoktunk akkordozni
2020. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Basszusgitáros vagyok,jazz konziban végeztem,ahol kötelező volt zongorázni is-akkordokat és témát is egyben....hogy melyik könnyebb? erre nehéz válaszolni,legtöbbször az ami érdekel........a basszgitár hagyományos esetben egyszólamú kisérőhangszer-ezt leszamitva megoldható rajta a zongoraszerű játék is a tapping tehnikával-ez lehet 1 ujjas de 4ujjas is.Ez már komoly szintet követel meg-mert itt már többszólamban kell jatszanod.ez hasonló a zongorázáshoz mert itt témát is jatszol és egyben kiséred is magad.Erre lett kitalálva a Chapman stick és a 6-7 húros basszusgitár.Hagyományos esetben csak egyszólamú dallamot jatszol a basszgitáron,a zongorán viszont legtöbbször nem.Ez végett nekem személy szerint nehezebb.De ezek szubjektiv vélemények
2020. okt. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
egyik kommentelő irta-basszusgitáron maximum 4hang szólhat egyszerre....ez kissé rövid megfogalmazás..akkordokat a basszgitáron foghatunk-csak nem mindegy melyik fekvésben.Alsóbb fekvésekben akkordokat nem lehet fogni mert nem szól jól-ez a mély hangok végett van.Ha akkordokat szeretnénk fogni a basszusgitáron azt célszerű a 1O-12-ik fekvéstől felfelé kezdeni-ez már beleesik a klasszikus gitár hangtartományába.Én gyakran duózok énekessel és ezt a módszert követem a basszuson.Ilyen esetben a basszusgitár egyenrangú lesz a gitárral.Minél több húr van a basszusgitáron annál egyszerűbb lefogni a bonyolult akkordokat is-amik 4-nél több hangból állnak.
2020. okt. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!