Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy ritmusvaltás van, vagy alapból "annyi annyiad"?

Figyelt kérdés

Tudom, eszméletlen idiótán sikerült megfogalmaznom, de megpróbálom példával illusztrálni.

Például ezeknél honnan tudom, hogy 4/4-ed és 3/4-ed váltakozik, vagy csak 7/4-ed van?

[link]

Itt 5:54 körül kezdődik az a rész:

[link]

Ha tippelnem kéne azt mondanám, az a Cockney Rebel számban váltás van, a Genesisben meg 7/4-ed, mert mintha ott a zenei motívum úgy jobban "egyben" lenne, de igazából nem tudom, mert nem értek hozzá...

Bármilyen hasznos/érdekes dolognak örülök ezzel kapcsolatban, köszi előre is :)



2020. okt. 21. 11:56
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Szori a sok "-ed" miatt, túl későn jöttem rá, hogy fölösleges...:'D
2020. okt. 21. 11:58
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán lehet ezt megmondani, mivel a zenét csak hallod, így aztán a hallgató szempontjából mindegy, hogy 7/4 van, vagy 4/4 és 3/4 váltakozik. Ez inkább a zenésznek lehet jelzés, hogy milyen egységekben gondolkodjon.
2020. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A kottában le van írva. Az ütem előtt ugyan úgy fel van tüntetve, mint a sor elején, csak ez lehet a sor közepén is.
2020. okt. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi valaszokat, igazából én arra lennék kívancsi, hogy kívülállóként hallás alapján meg lehet-e allapítani, mi lehet a kottában. Mondjuk akkor legyen olyan, amiről tudjuk is: Apocalypse a Supper's Ready-ből ugyebár 9/8. Mi teszi 9/8-addá? Miért nem 4/4 + 5/4?
2020. okt. 25. 13:49
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Kívülállóként NEM tudod megállapítani. Van, hogy a zeneszerző egyszerűen lustaságból ír valamit pl. 9/8-ban 5/8+4/8 helyett. Honnan tudhatnád? Sehonnan!
2020. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ!
2020. okt. 27. 20:21
 7/16 anonim válasza:
100%
A mérő, a lüktetés dönti el. Ha olyan a zene stílusa, akkor a zenei súlyokból kiderül, de ha az nem nagyon markáns, akkor igazából nincs lényege, van, hogy átláthatóság miatt felbontják az ütemeket, ha az egész darab nem ilyen asszimetrikus ütemekből áll, hanem csak egy átvezetésben van mondjuk alkalmazva.
2020. nov. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Mojjo ***** válasza:
37%

@7:

"A mérő, a lüktetés dönti el."


Végre valaki normális választ is adott :)

2020. nov. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mojjo,


Szállj le közénk és akkor írj legközelebb te valami normális választ. Az összes hócipőm tele van a fellengzős stílusoddal, semmi szükség rá, hogy itt beszólogass.

Őszintén sajnálom és szégyellem, hogy nem tudtam a Te isteni szintednek megfelelő választ adni.

2020. nov. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mojjo ***** válasza:
0%
@9: Nem kell ehhez isteni szint, csak egy helyes és releváns válasz. Ha időben látom a kérdést és tudok ilyet adni, megteszem én is. Ha ilyesmin ki- és fennakadsz akkor nagyon irigylem a problémáidat :)
2020. nov. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!