Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy ritmusvaltás van, vagy alapból "annyi annyiad"?

Figyelt kérdés

Tudom, eszméletlen idiótán sikerült megfogalmaznom, de megpróbálom példával illusztrálni.

Például ezeknél honnan tudom, hogy 4/4-ed és 3/4-ed váltakozik, vagy csak 7/4-ed van?

[link]

Itt 5:54 körül kezdődik az a rész:

[link]

Ha tippelnem kéne azt mondanám, az a Cockney Rebel számban váltás van, a Genesisben meg 7/4-ed, mert mintha ott a zenei motívum úgy jobban "egyben" lenne, de igazából nem tudom, mert nem értek hozzá...

Bármilyen hasznos/érdekes dolognak örülök ezzel kapcsolatban, köszi előre is :)



2020. okt. 21. 11:56
1 2
 11/16 Mojjo ***** válasza:
75%
@9: Egyébként tényleg nem érzem ezt olyan hűde erősnek, hogy bármilyen ingerküszöböt átlőjön. Nem volt célom vele, hogy megbántsalak téged vagy bárki mást, szóval elnézésedet kérem, ha mégis így sikerült. Nem szeretném, ha ilyesmi(k) miatt kevésbé szeretné bárki is az itteni kérdéseket megválaszolni, vagy akár csak látogatni a fórumot.
2020. nov. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, Mojjo, de sokkal irrelevánsabb volt annyit kinyögni, gúnyosan, hogy "végre egy normális válasz", mint maga a szerinted "nemnormális" válasz. :D Elég paradoxonszagú, hogy azt mondod, nem akartál megbántani senkit...akkor minek irtad? Mert valálasznak nem válasz, csak egy szimpla beszólás. Emlékszem, egyszer anno nekem is beszóltál...:/ Upszi.
2020. nov. 9. 11:21
 13/16 Mojjo ***** válasza:
75%
@12: Semmi gúny nem volt benne, kár beleképzelni. A lényege a hozzászólásomnak az, hogy eddig több rossz választ kaptál, ami félrevihet, téves infót szűrhetsz le belőle stb stb, viszont most végre megkaptad a helyes választ is. Nem feltétlen jó, ha elhiszel olyan válaszokat, mint pl az #5. Belátom, inkább ki kellett volna ezt fejtenem, de most már ez van.
2020. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös vagyok a sz@r válasszal


Mojjo, évek óta figyellek itt az oldalon. Pár éve még nem ilyen voltál. Őszintén le a kalappal a tudásod előtt, de szerintem kicsit elszaladt veled a ló. Mostanában a legtöbb hozzászólásodnál egyfajta fölényességet érzek a segítségnyújtás helyett. Mint amikor a király dob egy fillért a koldusnak, hogy "nesze paraszt".


Szerintem nyilvánvaló gúny volt a hozzászólásod, hiszen te is írtad, kifejthetted volna helyette. Elismerem, az én válaszom nem volt telhesen helyes, mivel én a kottázhatóság szempontjából futottam neki.


Ettől függetlenül nem szeretném, ha a gyk zenei része is lesüllyedne arra a szintre, ahol a közlekedés, vagy az ezotéria tart. Az nem emberekhez méltó. És mivel a zenei tartalmak egyik meghatározó alakja vagy, ezért úgy gondolom, még inkább felelősség van ezért a válladon, ami igazából ha belegondolsz, megtiszteltetés.

2020. nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Mojjo ***** válasza:
75%
@14: Köszönöm a korrektül és korrekt hangnemben kifejtett meglátásod. Én nem érzékeltem ezt a trendet, meg az - úgy tűnik - látszat ellenére nem szeretem megbántani az embereket, de akkor igyekszem odafigyelni rá.
2020. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Elnézést, véletlenül emeltem ki a kérdést, csak félrenyomtam. De persze, ha valaki nagyon írna valamit, csak nyugodtan...:D
2020. nov. 10. 19:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!