Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van valami módszertan, hogyan...

RevengeOfJunkfoods kérdése:

Van valami módszertan, hogyan állítsunk sorrendet egy zenealbum készítésekor?

Figyelt kérdés
Előre menjenek pörgősek, a végére lassuak? Jó az, ha hasonló hangulatú, hasonló dallamú zenék vannak egymás mellett? Lehet úgy összeállítani, hogy lassú gyors váltakozzon? Sokrétű zenéket szeretnék, nem ugyanaz a hangvételük. (EPIC ZENE!!)

2020. okt. 27. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az album összeállításánál az a fontos hogy jók legyenek a transitionok, tehát jól működjön a váltás a számok közt. Ez jellemzően például úgy sikerülhet ha mondjuk a lassú számoktól haladunk a gyorsabbak felé, vagy fordítva. De ez nem szabály. Ha viszont folyton ugrál a tempó, a számok hangulata akkor kevésbé lesz összefüggő az élmény. Persze ez is lehet művészi cél, de elég ritka eset szerintem. És persze ha van valami gondolat az album mögött, koncepció, vagy fontosak a szövegek, akkor ez is erősen befolysolhatja a számok elrendezését.
2020. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az sem jó, ha túl sok időn/számon keresztül hasonló a tempó, vagy a jelleg, példaul rengeteg lassú vagy vontatottabb szám van egy csomóban. Érdemes megtörni valamivel, előny, ha a hallgatót valami váratlan is éri, így nem lesz egysíkú. Ez egy válogatasra fokozottan igaz. Természetesen, amit az előző is irt, jók legyenek a váltasok, az előző szám vége jól hangozzon a következő elejével, stb.
2020. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!