Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Duran Duran együttesről:...

A Duran Duran együttesről: Egy hete hallgatom őket és nagyon egyedülálló hangzás világot képviselnek, kitűnő hangszerelés mellett a frontember is nagyon karakteres,különleges hangszínnel rendelkezik. Kedvelitek?

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Azért nem a Duran Duran találta fel a spanyol viaszt, voltak előttük mások is, akiktől inspiralódtak (szerintem egyébként a new wave java azok az együttesek, plusz amik még előtte voltak, mind "ős new wave" lásd.: Talking Heads, de ez csak személyes preferencia), legjelentősebb ilyen szempontból a Japan (a Quiet Life-al), ami a korszak egyik legújítobb lemeze, és nagyon sokat köszönhet neki a Duran, mind hangzásban, mind kinézetben, de magáért a new wave ennek a vonalához való kialakuláshoz ugyanúgy nagy szerepet játszott pl. a Roxy Music.
2020. nov. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint John Taylor játéka és Simon Le Bon szinte korlátok nélküli hangja egyedülálló.
2020. nov. 17. 19:18
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Hát pedig annyira nem, mint indokoltam fentebb.., de ha valamit is odafigyeltél, vagy utánakerestél/hallgattál volna, akkor nem így fogalmaznál. :D

(Ja, és mielőtt félreértenéd, egy szóval sem mondtam, hogy nem jó a Duran)

2020. nov. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az általad említetteknél sokkal nagyobb hallgató bázisa van a Duran-nak, nem véletlenül. :)
2020. nov. 21. 23:45
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy nem véletlenül. Azért, mert mainstreamebb/kommerszebb, azaz könnyebben befogadható. Zámbó Jimmynek is nagy hallgatótábora volt....🤷‍♀️ Szóval ez semmire sem garancia. Zenei körökben az általam említettek sokkal elismertebbek, nem véletlenül.

Amúgy meg excuse me, de te arról beszéltel, hogy a Duran mennyire egyedülálló, csak felvilágosítottalak, hogy mennyire nem. Remélem így már egy kicsit tágul a látóköröd. Ha nem, azon már nem tudok segíteni.

2020. nov. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Jah, és inkább illett volna megköszönni, hogy két ilyen invenciózus együttest ajánlottam neked, mert mint tudjuk, új zenéket megismerni jó, de ááá nem.
2020. nov. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Meghallgattam a Japan-t és a Roxy-t is, igaz, hogy érezhető hangzásbeli azonosság, egyik számukat sem érzem olyan klasszikusnak, számomra technikailag csúcsnak, mint pl. egy Come Undone-t vagy egy Ordinary World-t. Zenei körben elismertebbek? Kétlem, nem hiába a milliónyi eladott lemez, chartokon való előkelő helyezés. Továbbá valaki nem hallgat kizárólag azért egy zenekart mert vonzó a frontember. A Japan-t hallgattam, köszönöm is a javaslatod, de belőlem semmiféle érzelmet nem hozott ki, márpedig számomra az a tényező.
2020. nov. 22. 08:14
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

"Továbbá valaki nem hallgat kizárólag azért egy zenekart mert vonzó a frontember."


Lol, hol olvastad, hogy ilyesmit irtam volna? Hogy jutott ez eszedbe egyáltalán? :D


"Zenei körben" pont nem azt jelenti, hogy a milyen helyezésük van a chartokon. Úgy látszik még mindig nem teljesen érted miben más a kommercionális siker, és a szakmai elismerés. De lehet, nem tudok elég jól magyarázni. Az, hogy a nép jobban kajál valamit, nem egyenlő azzal, hogy zenei körben (ergo szakmabeliek, nagyobb műveltségű zenerajongók, stb, körében, nem tudom, hogy irjam le egyértelműbben, de ez így meg túl leszűkített) mennyire elismertek, és azzal sem, hogy mennyire progresszívek/egyedülállóak. Az "elismert" meg az "ismert" sem ugyanazt jelenti, just sayin. A Duran Duran sehol nem lenne az említett két előadó nélkül (főleg a Japan nélkül, ha utánaolvasol, könnyen megtalálod, hogy nyíltan vállalták, hogy rengeteget insporálódtak tőlük)

Amúgy te azt állítottad egyedülállóak, erre írtam, hogy, nem, és bizonyítottam két példával. Annak, hogy mennyire ismertek, semmi köze ehhez, nem is erről volt szó a kérdésben, csak hát belekeverted. Persze, hogy ismertebbek, kár lenne vitatni, csak azt ne feledd, hogy az önmagában nem jelent semmit az "egyedülállóság" szempontjából. Látod, meghallgattad, nem jött be, és ezzel még sok ember így van, erre mondtam valahol fentebb, hogy nehezebben befogadható az átlag hallgató számára. Rengeteg olyan zenét tudok mutatni, amik zseniálisak és korszakalkotók, de valószínűleg 2 mp után kikapcsolnád, mondván, hogy nembírod. Ennek ellenére az a zene attól még nagy értéket kepvisel. Hidd el, olyan is van, ami már az én ingerküszöbömön is túl van. Attól az meg lehet egy remek és elismert műalkotás. (lásd.: dadaista zene)

2020. nov. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Ja, és még mindig nem mondtam, hogy a Duran Duran nem jó (a felreértések elkerülése végett) :)
2020. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor az említett két együttes miért nem tudta jól eladni magát? Vagy pl. a Japan nem is akarta?
2020. nov. 23. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!