Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Félprofi nylonhúros gitár?

Félprofi nylonhúros gitár?

Figyelt kérdés
Tud valaki ilyen gitárt ajánlani, ami kiváló minőségű és nem a legdrágább kategória?
2020. nov. 16. 17:01
 1/6 Mojjo ***** válasza:
Egész pontosan milyen árkategóriára gondolsz?
2020. nov. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100 ezer körülire gondolt sztem.
2020. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mojjo ***** válasza:

@2: Az nagyon messze lenne a félprofitól.

A profi nylonosban a koncertgitár kategória, ami abszolút legalsó szinten másfél millió forintnál kezdődik, de inkább kettőnél.

Félprofinak, még ha tágan is értjük a dolgot, a már viszonylag korrektül felépített stúdiógitárok mondhatóak, olyan 600 ezer körültől felfelé.

De lehet tisztes, jól használható hobbigitárokat kapni ennél kevesebbért. De az hobbigitár lesz.

Ha megvan az árkategória, meg valami elképzelés (flamencora vagy klasszikus zenére, fényesebb, vagy melegebb hang stb stb) akkor lehet konkrétabb modelleket nézni.

2020. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mojjo ***** válasza:
(Igen, bár uszadékfa szinten a nylonos gitárok kaphatók meg a legolcsóbban, félprofi/profi kategóriában messze a legdrágábbak minden gitárfajta közül.)
2020. nov. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem is néztem h nylon húros. Azt hittem fémhúrosról van szó, azért írtam h 100 ezer körül. Amúgy az durva, hogy ilyen drágák a nylon húrosak. Ha egy elektromos gitár kerül 6-700 ezerbe, akkor az már ilyen nagyon menő sznobgitárnak számít. Mondjuk a klasszikus hangszerek drágák alapból. Talán mert nem sorozatgyártják őket? Biztos tudnának olcsóbban is csinálni jó hangszereket, ha nagy lenne rá az igény.
2020. nov. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mojjo ***** válasza:

@5: A kézi, egyedi készítés abszolút kulcs szerintem is az árnál. Egy klasszikus gitár elkészítése tipikusan 180 - 220 munkaóra. Ha egy 200-al számolunk, és csak 25 EUR/órával, ami egy német/ angol/ francia stb stb mesternek nem egy olyan kereset, hogy seggreüljön a hatalmas számoktól, akkor már 5000 EUR tiszta haszna kell, hogy legyen, mindenen felül. És akkor nincs anyagköltség, nincs áfa, nincs kisker árrés ha nem közvetlen tőle rendelsz, hanem siccas/gsi/hasonló helyekről stb stb. Szóval igen hamar összejönnek a sokmilliós árak, akkor is, ha nem a legnagyobb sztár gitárépítőktől rendel az ember - akiktől ezeknek az áraknak a sokszorosával lehet számolni.

Viszont én nem is tudom elképzelni máshogy ezt az ipart. Az egyéni mesteremberek általi kézi készítés abszolút kulcs klasszikus hangszereknél, ez a szegmens nem hiszem, hogy bármikor átállna erről.

Mondjuk egyre többször nyitnak híres mesteremberek saját nevük, vagy épp egy fantázianév alatt olyan manufaktúrákat, ahol egy csapatnyi tehetséges munkás csinálja sokkal nagyobb (de egy gyárihoz képest még mindig nagyon alacsony) volumenben a gitárokat, relative alacsonyabb áron.

Paulino Bernabe Jr. az összes M sorozatú gitárja ilyen pl, Pepe Romero Jr. is most indított egy ilyen sorozatot, Wolfgang Jellinghaus ilyen célzattal fogott a La Canada márkába stb stb. Szóval úgy tűnik, valami változás még is van, nem a régi irány helyett, de mellette.

2020. nov. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!