Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus, nylon húros gitár...

Klasszikus, nylon húros gitár hoz, húrcserénél lehet fémhúrokat tenni?

Figyelt kérdés
Van egy klasszikus gitárom(fábol)... Elég furcsán szólnak mostanában a (nylon)húrok, és gondoltam ideje lenne kicserélni őket. A fém húrokat jobban szeretem, de az eleve fém húros gitárok drágák (felénk)... A kérdésem az lenne hogy eredetileg nylon húros gitárnál működnének e a fém hurok?

2019. dec. 9. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, mert eltörhet a nyak. A fém húrok sokkal nagyobb erőt fejtenek ki, erre a klasszikus gitárok nincsenek felkészítve.
2019. dec. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. dec. 9. 18:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Ma már mindenki otthonában bent van a világ. Nincsenek távolságok. Ami jó, mert a mondat, hogy felétek drága a "fémhúros gitár" nem igaz. Ugyanannyi, mint máshol. A húrcsere viszont lehetséges. Nyugi, nem fog eltörni a gitár.


Ha vennél, vagy csak nézelődnél: [link]

2019. dec. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél nyakban össze csukható gitárt, akkor tegyél rá fém húrokat.Ha pedig egy új gitárra vágysz, akkor is tehetsz rá.De ha hangszerbarát vagy, ne tegyél rá fém húrokat.
2019. dec. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy nagyon ócska gitárom van, tettem rá fémhúrt, nem tört el a nyaka, csak meghajlott. Illetve ránézésre hamarabb szakadna le a híd róla, mint a nyaka eltörjön. De nem, nem szabad.
2019. dec. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!