Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitáron hogy kell az akkordoka...

Gitáron hogy kell az akkordokat lejátszani?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam egy gitárt, de nem nagyon értem. Ha le fogok egy akkordot akkor az összes húrt pengetni kell vagy csak azt amit lefogok?:) Tudom hogy egy hülye kérdés de sehol sem találtam erről leírást vagy valamit és nincs akit megtudnék kérdezni.

2020. nov. 20. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tabulatúra?
2020. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:
91%

Abszolút nem hülye kérdés :) Teljesen jogos, ha most kezd az ember. Viszont lesz még n+1 ilyen kérdés, ha magadtól tanulsz gitározni. Ha tanárhoz nem is akarsz járni, egy jól felépített online tanfolyam mindenképp jól jöhet.

Ha tudsz angolul, akkor pl ez ingyenesen:

[link]


A kérdésre válaszolva: az adott akkordtól függ. Van, amikor minden húrt pengetni kell, van amikor a legfelsőt nem, csak a többit, van, amikor a felső kettőt nem - ezek a legtipikusabbak. Aztán van, amikor más marad ki és kell így-úgy tompítani. Minden akkordra és pozícióra érvényes általános válasz nincs.

2020. nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mojjo ***** válasza:
87%
Illetve ajánlom megvételre a Muszty - Dobay: Új gitáriskola című könyvet.
2020. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha most kaptad akkor a helyedben még nem erőltetném az elején az akkordokat, tapasztalat.

Inkább csinálj az elején még egyszerűbb pár hangból álló játékot hogy szokd, idővel meg fokozatosan mehetnek az akkordok, majd azok váltásai.(de persze ehhez már kell egy kis jártasság a ritmusjátékban is)

Van egy csomó olyan online tanfolyam ahol alapról indulnak, gitároznijó pl. teljesen jó.

De nyilván egy tanár az igazi.

2020. nov. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2020. nov. 21. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!