Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt ajánlanátok egy...

Milyen gitárt ajánlanátok egy teljesen kezdőnek?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy gitárt, de nagyon kezdő vagyok. Vagyis ukulelén fél éve tanulok, az egész jól megy, és van egy naggyon régi gitárom (kb 1960-os) és azon is próbálgattam magam, de mivel csak 1 hónapja van nálam és nincs is nagyon időm rá nem tudok 6 akkordnál többet. Viszont karácsonyra szeretnék egy rendes gitárt (a mostanit 10 percenként kell hangolni, és amikor kedve tartja a húrok csúnyán berezegnek), csak nem tudom milyen árban, milyen márkát és milyen stílust lenne érdemes venni. Olyan 50-100 ezer között gondoltam fém húros akusztikus gitárt olyan közép kategóriában (magáról a formáról nem tudok sokat, de a dreadnought tetszik), a márkáról pedig fogalmam sincs. Továbbá szívesen fogadok tippeket és tanácsokat úgy általában, mert azzal az első fogásnál szembesültem vele, hogy sokkal nehezebb játszani rajta mint az ukulelén. A válaszokat előre is köszi!:)

2020. dec. 8. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Jókat írsz, látszik, hogy valóban érdekel a dolog.

Olvasmány egy hangszerbolt oldaláról, érdemes végignyalni:

[link]


A pénzed is elég lesz. 100Ft körül már lehet elfogadható fémhúros western gitárt venni, akár újonnan is. Az ár nem véletlen, szóval érdemes a felső kereted körül hangszert venni. Ami elsődlegesen lényeges, hogy a hangszer minden része fából, tehát ne rétegelt anyagból készüljön. Ez többnyire megtalálható a leírásban. Érdemes olyan márkát választani, ami a jövőben leadható lehet, ha szeretnéd látni belőle a pénzed, vagy akár tovább lépnél egy komolyabb hangszer felé.

Mielőtt vásárolsz, járd körül a témát, ismerkedj a márkákkal.

YouTube/Google, stb.


https://www.youtube.com/results?search_query=+8%3A55+Most+j

%C3%A1tszott+Megn%C3%A9zend%C5%91+vide%C3%B3k+Hozz%C3%A1ad%C3%A1s+a+lej%C3%A1tsz%C3%A1si+sorhoz+Akusztikus+git%C3%A1r+v%C3%A1s%C3%A1rl%C3%A1si+tan%C3%A1csok+kezd%C5%91+git%C3%A1rosoknak


Használtan is érdemes hangszert venni, de teljesen kezdőnek nem ajánlom, hogy egyedül, kizárólag az ára alapján megvegyen valamit. Könnyen tanulópénzzé válhat a hangszer ára, amit ugye nem akar senki.


Ez itt a magyarországi használt hangszer piac: [link]


Javaslom még, hogy a legnépesebb gitáros fórumba is lépj be Facebook-on. Egyáltalán nem baj, hogy kezdő vagy. Amit ide írtál, oda is beírhatod, kérj tanácsot, segíteni fognak.


[link]


Legnagyobb, egyben legnépszerűbb gitármárkák: Fender, Gibson, Cort, Ibanez, Yamaha, stb.


Sok szerencsét, nézz a dolgok után!

2020. dec. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van az előzőben egy hibás link, ez akart lenni: https://www.youtube.com/results?search_query=milyen+akusztik..
2020. dec. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Waff ***** válasza:
100%

Sokan fogják ajánlani a Cort Earth 70et, ami tényleg egy jó, tömör fedlapos gitár, mindenképp nézd meg ha van rá lehetőség. Ajánlom még figyelmedbe a Sigma gitárokat, az általad megadott kerettől egy pár ezer forinttal többért. Pl: Sigma DM ST1.

Vagy....Fender CD60S....

2020. dec. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A sigma dm-1st tényleg korrekt egy hangszer, lakótársamnak van. Az enyém az egy harley benton cld 15 mce azt is bátran tudom ajánlani ha beéred egy 65ezres gitárral...
2020. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha érdekel tudok videót is mutatni erről a két gitár ról, bár nem vagyok egy nagy virtuóz :)
2020. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Waff ***** válasza:
Engem érdekel :))))
2020. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ment a privi
2020. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elküldheted! Amúgy én úgy vásároltam akusztikus gitárt, h majdnem mindegy milyen csak ne Dreadnought legyen, és ne hasonlítson rá. De lehet h csak azért, mert túl gyakori forma.
2020. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jót, olyat amit Waff írt.
2020. dec. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi szépen mindenkinek a válaszokat, sokat segítettetek! Egy kis keresgélés után a Fender cd-60s dreadnought mellett döntöttem (az elektromos gitárjaikról rengeteg jót hallotam, meg úgy alapjáraton tetszik az egész márka). Tényleg Köszi mindenkinek, nagyon informatív dolgokat írtatok. Mentek a zöld pipák!:)
2020. dec. 10. 01:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!