Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A death és thrash metal...

A death és thrash metal koncertek tényleg fergeteges hangulatúak?

Figyelt kérdés

Úgy értem a rajongók közt őrjöngés van, lökdösődések meg ugrálások, és 130 decibellel megy a zene?


Láttam néhány ilyen koncerten készült videót, és csak ilyet láttam.

Bár ezek külföldiek voltak. Idehaza is ilyenek a death és thrash metal koncertek?



2020. dec. 13. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Megadeth és a Five Finger Death Punch pesti koncertjén pontosan ez történt.
2020. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

"a rajongók közt őrjöngés van, lökdösődések meg ugrálások"


ezt úgy hívják hogy pogózás

2020. dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Slayer búcsúkoncertjén is volt ehhez szerencsém.

De nem csak a Thrash koncertek esetén jellemző a pogózás, Black Metalnál is.

Persze nem kötelező, hátrább lehet állni és hasonlóan élvezhető a koncert.

A hangerő meg függ attól hogy milyen a kihangosítás, Papp Lászlóba volt már pár elszúrt koncert műfajtól függetlenül.(pl. a legutóbbi Dream Theater)

Általában hangos szokott lenni persze és a ha minden rendben van közelről is megfelelően élvezhető, nem csak távolról.

2020. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Én is kedvelem az ilyen zenét de ez ("a rajongók közt őrjöngés van, lökdösődések meg ugrálások") őszintén kinek jó és miért?
2020. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly voltam Arch Enemyn, és ott viszonylag visszafogottak voltak a dolgok. Sőt, a pörgősebb számoknál szinte alig mozdult valaki, körülöttem legalábbis mindenki csak beb4szva ácsorgott és nézett ki a fejéből. :D Egy kicsi pogó volt elöl, és ennyi. Mondjuk nem bánom igazából, mert alacsony lány vagyok, fizikailag egyáltalán nem is vagyok erős, nem is hiányzik, hogy valami barom nekemjöjjön.
2020. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Minden valamirevaló metál koncerten van pogó.
2020. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%
Igen, a Metallciát ajánlom, és a ffdp-t
2020. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
Ffdp nem thrash, főleg nem death metal
2020. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Berserker88 válasza:
100%
Ez szimplán a metál/rock sajátossága, ugyan úgy volt pogo a Metallica koncerten mint a Rammsteinen vagy a Volbeaten. De még a legszarabb Rammstein tribute koncertet is feldobta.
2020. dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

3,

Mondjuk az a szerencsétlen aki black metalra elkezd pogózni, nagyon nem érti a műfaj lényegét. :D Néhány kivétel akad, Mardukra pl ok, de elég szégyen volt, amikor Rockmaratonon még a Mgła-ra is elkezdték. :D Szerencsére a szeptemberi pesti Mgła koncerten már nyoma sem volt pogónak, mert oda tényleg csak az jött el, aki érti is a műfajt.

2020. dec. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!