Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok mondani olyan klasszi...

Tudnátok mondani olyan klasszikus-zenei darabokat amiben csak egy fuvola van és egy zongora kíséri?

Figyelt kérdés
Most teszem le az alapfokú művészeti vizsgám, de van egy szabadon választott darab és nincs semmi ötletem. Amilyen darab illik hozzam: jobban szeretem a lassabb, érzelmesebb darabokat, ahol inkább a hangszínnel; erősségével játszanak mint sem az olyanokat ahol a tempó gyorsaságán van a hangsúly. De ha tudtok olyat ahol fuvola és xilofon/harangjáték duettezik ázok is jöhetnek:).

2020. dec. 13. 23:03
 1/2 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=VKoJn1kkeyw


Johann Christian Bach D-dúr szonátája jutott eszembe, az egyik kedvencem. Az első tétel nem lassú, de számomra elég érzelmes, lehet benne játszani a hangerősséggel. Igaz, nem valami extravagáns, szuper nehéz mű, de nagyon szép. Viszont ebben a csembaló/zongora nagyobb szerepet kap, nem tudom az gondot jelent-e, van-e kísérő aki bevállalja.

2020. dec. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2020. dec. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!