Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van az, hogy a 2000-es...

Miért van az, hogy a 2000-es években készült videoklipek gyakran olyan sötét, zöldes, hideg árnyalatúak?

Figyelt kérdés

2020. dec. 28. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Divat volt.
2020. dec. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Zöld háttér technika még nagyon kezdetleges volt
2020. dec. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2020. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Bocsesz ezért a 3 hónap utáni válaszért, de akkor elmondom a saját elméletem. Ugye a 2000es évek küszöbén jött ki a Mátrix aminek megvolt ez a jellegzetes látványvilága. Akárhányszor a mátrixon belül voltak mindig a látvány ilyen zöldes, sötét árnyalatú komor kinézettel volt látható. Mint tudhatjuk a Mátrix azóta egy hatalmas helyet foglal a 90-es évek de inkább a 2000-es évek pop-kúltúrájában. Akkoriban mindenki bőrkabátokban meg szemüvegben bandázott. Mellékesen a Max Payne c. videójáték is azért lett kultikus, mivel az első játék volt, ahol használták az úgynevezett "bullet time" technikát, amit szintúgy a Mátrixból merítettek. De visszatérve a kérdésedre. Nyilván mivel ilyen hatása volt a pop kultúrára ez a film, így mindenki ilyen látványvilágot akart reprezentálni a videóklippekben, filmekben stb.
2021. febr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ez a mátrixos elmélet nagyon jó, erre nem is gondoltam. Nekem még az jutott eszembe, hogy ha pl a 2000-es évek elejét vesszük, akkor még nem voltak digitális kamerák, hanem vhs. És ugye az analóg fotók is sokszor ilyen zöldesek, szóval lehet, hogy ennek technológiai háttere van?

egyébkènt néztem külföldi fórumokat, ahol másoknak is feltűnt ez a jelenség, de igazából semmi értelmeset nem írtak rá magyarázatul.

2021. febr. 7. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!