Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi értelme van?

Mi értelme van?

Figyelt kérdés
Adott egy focusrite scarlett 2i2 és egy Mackie CR3-X. A Mackie-t össze tudom kötni a számítógéppel rca-val, valamint a ballanced kimeneteket bele tudom dugni a hangkártya output-jába. Ez utóbbinak mi az értelme ha egyszer ott van az rca? Mi a különbség a két összekötési verzio között? Remélem értitek a kérdést, nem tudom máshogy megfogalmazni.

2021. jan. 1. 06:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert ha az unballanced megloldást választanám ahhoz kell pluszba 2 kábel...
2021. jan. 1. 06:40
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyi az értelme, hogy van mihez nyúlni, ha nincs épp mód szimmetrikus összekötésre. Nem mindenki monitort köt rá, nem mindenki dobozból, tartozékaival kapja kézbe, nem mindig vagy olyan helyen vele, ahol van kábel bőven, ha más nem, boltban... Csak egy lehetőség, és általában él is vele a célközönség, amikor először csak az audiovezérlőre telik, és köti is az öreg hifire.
2021. jan. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ha jól értem akkor a hangkártya rá van kötve a gépre már usbvel.


1:Prózai kérdés: Tudván tudva, hogy tíz az egyhez jobb DAC (Digital analogue Converter) chip van a kártyában, miért akarnád direktben a gépre kötni a hangfalat analóg módon a gép DAC chipjén átereszve a jelet a hangfalba, tippre egy jack-rca kábellel?


2: kicsit érdemes lenne utánagugliznod, hogy mi is a különbség balanced és unbalanced között. mert van, és akár lányeges is lehet igényesebbeknél, ahogyan előző válaszában tanult kollega utalt is rá. Ez az oka annak is, hogy a kütyüdön - amit szerintem tévesen hívnak hangkártyának, mert inkább a studio interface illene rá, tekintve a bemeneteit - csak unbalanced kimenet van.


3: ha esetleg a gugli nem segít, akkor kiindulásul :

Unbalanced: aszimmetrikus jelátvitel

Balanced: szimmetrikus jelátvitel


Itt van egy egyszerű leírás hozzá:

[link]


Ez pedig egy részletesebb:

[link]

2021. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!