Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aki szokott használni kompress...

Aki szokott használni kompresszort a gitárhoz, és ért hozzá, az miért használ, és hogyan használja? És milyet?

Figyelt kérdés

És nem a fújós kompresszorra gondolok.


Lehet e az erősítő után rakni, vagy csak elé? Szoktak e több kompresszort használni egyszerre. Én multieffekten próbálgattam, és igazán akkor vettem észre jelentős hangváltozást az eredetihez képest, ha 3 kompresszort maxra csavartam.


Meg h milyen effektekkel érdemes együtt használni, és mivel nem?



2021. jan. 5. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előerősítő után kell rakni. Ha nem téped a húrokat nem fogsz észrevenni sok változást, mert pont az a lényege, hogy a túl hangos részeket visszafogja, így nem lesz jelentős hangerő eltérés.
2021. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előfok után, de minimálisan van csak jelen. igazából túl sok haszna nincs.
2021. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egy picit azzal szoktam kontrollálni a hangot, általában egy TS8 elé kötve, de csak ritkán használom
2021. jan. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan játékstílusok, ahol szerencsés, ha a hangerőt/dinamikát kordában lehet tartani, nem hal el a hang. Pl: tapping, hammer. Lásd AC/DC dalok dinamikus, szólisztikus intrói.
2021. jan. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra is jó lehet, ha jól lehúzott küszöbbel és/vagy jól megtolt aránnyal kicsit meglököd az attackot, hogy a pengetés hasítson, a többit meg már fogja meg. Tempóhoz meg igényhez állítod a releaset, a nagyon tetejét valami saturator cuccal meglapítod úgy, hogy pont kicsit még érdekesebb legyen a pengetés tőle, aztán pl. főleg a közepeit meghagyva, jó overdrive enyhe hozzákeverésével (dry/wet főleg dry közelében) mehet a nagyszerű ládádba vagy kombódba, vagy ilyesmi híján amp és cabinet szimulációkba jó próbálgatáshoz. Tud vad szólása lenni, miközben marhára nincs rommá torzítózva.
2021. jan. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!