Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy a gitár nem felesleges?

Figyelt kérdés
Elég pénzt gyűjtöttem össze, hogy vegyek magamnak egy gitárt. Hatalmas vágyam megtanulni játszani rajta, viszont itthon nem engedik mert hangos. Holott szerintem egy nagyon jó hangszer. Az akusztikusnak egy ekkora házban mint a miénk biztos lenne rendes "hatása". De egy elektromos mellé erősítő dukál amit le lehet halkítani, így olyan hangja lenne, mintha csak zenét hallgatnának. Habár, ha az akusztikust se tolom túl az se lehet olyan nagyon borzalmas. Valami kreatív szöveg kellene, amivel rá tudom őket venni. Nyilván nagyon dedósnak látszik ez az egész, de a helyzetem ilyen.

2021. jan. 7. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hangja a probléma és elsődleges kifogás, akkor egyszerűen nem fogod használni, amikor otthon vannak, és akkor nincs alapja konfliktusnak. Ha ez bejött és megvan a cucc, akkor pedig be lehet bizonyítani hogy nem is olyan zavaró. Ha mégis, akkor marad az első opció.
2021. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Egy akusztikuson is lehet olyan halkan gyakorolni, hogy tőled pár méterre már senki nem hallja. Sok mindent lehet gyakorolni egy elektromoson úgy, hogy nincs is erősítőre dugva és annak meg pláne nincs szinte semmi hangja úgy. Szóval az, hogy hangos, nem jó ellenindok. Nem kell, hogy hangos legyen, ha ez a gondjuk, megoldod, hogy ne legyen az. Plusz amit az egyes is írt.
2021. jan. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindig van itthon valaki. :( Van mikor mamám, ő neki van igazán gondja vele.
2021. jan. 7. 19:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elektromos gitár +1.

Én is itthoni gyakorlásra vagyok "ítélve", erősítőre még lehet fejhallgatót is kötni, akkor minimális a hangereje is, nem szokott messze elhallatszódni pedig elég jól áthallatszik minden.

2021. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Villanygitár erősítőbe lehet fejhallgatót dugni, oszt kb. senki se hallja, ha magadra csukod az ajtót.


Amúgy rendesen el vagyok hűlve, hogy még a szülőket kell rávenni erre.. épeszű szülő örül, ha a gyerekének van valami kreatív, művészi jellegű hobbija.

Ez egy kifejezetten hasznos hobbi, főleg összehasonlítva azzal, hogy a mai gyerekek 90%-a a tiktokon meg instragramon produkálja magát, mint valami bazári majom.


Ha a gyerekem gitározni akarna, mindenben támogatnám.

2021. jan. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

"Amúgy rendesen el vagyok hűlve, hogy még a szülőket kell rávenni erre.. épeszű szülő örül, ha a gyerekének van valami kreatív, művészi jellegű hobbija."


Jó az, csak inkább olyat keressen amivel nem zavar senkit. Mondjuk rajzolhatna az utcán galambokat. Akkor legalább még otthon sincs.

2021. jan. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elektromos gitárnak simán alig van hangja, és fülhallgatóra is dughatod, úgy neked is élvezetes, a környezetednek meg nem zavaró
2021. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell ehhez kérelem, megveszed és kész.
2021. jan. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!