Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez melyik régi zene? Olyan...

Ez melyik régi zene? Olyan kis boldog: "Just like the wind, vördsz dontkám íízií." Kicsit lassú is, kicsit gyors is, kicsit olyan bohókás, nem akarom rá hansználni a "tingli-tangli" szót, mert jó; de kicsit olyasmi. Tehát ien nagyon lájtos kis vidám.

Figyelt kérdés

Olyan light-os kis jókedvű, jókedélyű. Pasi énekli, angol; kicsit pörög is, de nem is túl gyors, kis kedves szám; arra hivatott, hogy ilyen "direktbe jókedvet csinálós zene" legyen.


Amúgy lehet, hogy pl just like the way; de szóval szerintem pont azt akarná a dal sugallni, hogy olyan kis könnyed hangulatú, könnyeden vesz valamit, mint a szél. Tehát szerintem simán lehet szél is; de asszem, kicsit elharapja a szélét; meg kicsit úgy énekli, hogy lehetne akár szél is, meg út is.


Kábé valami: dzsászt lák dö vé' ; vagy itt még lehet esetleg valami elharapott j-betű; tehát azt hiszem, nem mondja ki teljesen a szót.


Nem az FR David - Words-re gondolok, de az is jó, de most nem azt keresem.


De szóval szerintem ez is ez a Just like-os is a refrénben van, vagy legalábbis egyszer legalább megismétlődik.


És kicsit ilyen pattogós-vidám hangulatú szám.


Valami 2000-es évek előtti lehet; én 80-as évekre tippelek. Max 90-es évek első fele; de a '70-es éveken szerintem már valszeg túl voltunk, amikor ez kijött. Szóval olyan 80-as évek hangulatú.


Olyan kellemes kis könnyed zene; a pasi hangja olyan hangulatot tükröz; mintha egy régi filmből lenne; de a dal maga nem tipikus betétdal; csak olyan a hangulata; azt nem tudom, volt-e filmben; de a Sláger rádió anno szerintem sokat játszotta. :)


A szavakat az idézetben próbáltam úgy írni, hogy kicsit ritmus szerint legyenek bontva; meg hogy pl mennyire nyúlik el egy szó; azt is megpróbáltam egy kicsit érzékeltetni.


Ilyen nagyon kis boldog dal tehát, jókedvű.


Előre is köszönöm a tippeket, segítségeket.



2021. jan. 10. 02:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

(Az ilyen-t a kérdésben azért írtam így; mert már elfogytak a karaktereim, valamit rövidíteni kellett, hogy kiférjen, amit szeretnék.)


Előre is köszönöm tehát a tippeket, segítségeket.

2021. jan. 10. 02:21
 2/14 A kérdező kommentje:

Valami 35-58 éves közötti pasit képzelek el ahhoz a hanghoz, ami dalra emlékszem. Hát, úgy sacc-per kábé ilyen 40-41-46, valami ilyesmi korú emberre gondoltam mindig a hang alapján. [Azért írtam előtte nagyobb számot, nehogy valakit elbizonytalanítson esetleg, ha már sejti, melyik szám az, de elriassza az , hogy pont nem illik az időintervallumba; és akkor ezért, hogy szélesebb legyen a kör, azért írtam ezt le; de tehát ha van valakinek ötlete, azokat szívesen fogadom, egyébként én még feldolgozásban nem hallottam; de lehet, hogy pl valaki pont egy olyat ismer, ahol tehát más az előadó; tehát azok a tippek, elgondolások, felvetések is lehetnek jók. ] Egyedül énekelte, max vokalisták voltak, de talán azok sem; nekem úgy rémlik, mintha full egyedül énekelte volna.


Hasonló stílusú szám, ami most eszembe jutott, és hasonlít emlékeim szerint a másik dal énekesének hangjára is:


Shakin' Stevens - You Drive Me Crazy

Majd még pl szétnézek esetleg az ő számai között is; meg még majd a sor alapján, amire emlékszem; majd még az alapján is majd próbálom megkeresni; de légyszi, ha lesz majd valakinek ötlete; tippje, az is kérem , írja meg.

2021. jan. 10. 02:33
 3/14 A kérdező kommentje:

De ennél egyébként bulizósabb stílusú, amire gondolok; ott az kicsit másfajta zene; stílusban inkább a Bon Bon: "Érezd magad jól " -jára hasonlít. ("Ez a dal most neked szól, hát feledkezz meg minden bajodról [...] Ez egy jó buli, hát érezd magad jól")


De tehát nagyon hasonlít a Shakin'Stevens-ösre is; tehát akár lehet az ő száma

2021. jan. 10. 02:37
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak az kimondottan buliszám, amelyikre most gondolok; a You drive me crazy meg nem kimondottan egy bulizós-jellegű szám; de "kicsit gyors is, kicsit lassú is"; tehát olyan közepes. Vagy itt-ott ilyen, itt-ott olyan. :) :)
2021. jan. 10. 02:38
 5/14 A kérdező kommentje:
*Ja és buli helyett inkább a mulatós szót használnám, annyiban hasonlít a Bon Bon-számra; hogy az is olyan 'direktbe vidám'.
2021. jan. 10. 02:39
 6/14 anonim ***** válasza:
2021. jan. 10. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2021. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ezek jok,de nincs közte amit keresek, köszönöm az eddigi tippeket

de a "just like dö vé' "-sorra figyeljetek; az nagyon lényeges; szerintem az a leglényegesebb sor az egészben. :); és rögtön utána, tehát úgy folytatódik, ahogy írtam. De tehát a " Dzsászt lá'k dö vé' "-re koncentráljatok, az mindenképpen legyen benne; tehát ezek a tippek eddig nem azok:

FR David - Words dont come easy

Eddy Grant - I don't wanna dance

Mory Kante-Yeke Yeke

Eddy Grant - Gimme Hope Jo Anna

Tony Garcia - Just Like The Wind

2021. jan. 10. 15:13
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként ez az Eddy Grant Joanna-s stílus nagyon hasonlít stílusra
2021. jan. 10. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!