Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Létezik valamilyen program,...

Létezik valamilyen program, vagy neten valami ami segítségével megtanulhatok tisztán énekelni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy működik az énekléstanulás, pl. ami elmagyarázza, hogy kell venni a levegőt, stb.
2010. aug. 14. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:
nem tudok sajnos ilyenről, de én járok magántanárhoz. skálázásnál mindig az orron kell venni a levegőt, és úgy, hogy érezd, hogy megfeszül a rekeszizmod(a hasad felső része kb.), és utána amikor énekelsz, úgy csináld, hogy ne csak kimenjen a szádon a levegő, hanem koncentrálj az orrod/homlokod felé, mintha ott akarnád kifújni a levegőt. a tisztán éneklést meg gyakorolhatod úgy, hogy dalszöveges videókra énekelsz(amin van hang is), aztán ha úgy már megy akkor karaoke-változatra, és felveszed(de lehetőleg ne mobillal, mert az nagyon torzít), és akkor nagyjából észreveszed, hogy hol vagy még hamis. de a legjobb lenne, ha beiratkoznál egy zenesuliba, ami félévente kb. 7000 ft körül mozog, vagy ha keresnél egy magántanárt, ami drágább, óránként kb. 2000, és hogyha rendszeresen jársz akkor havonta minimum 10ezer. nekem 20.000..
2010. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
azt kihagytam, hogy azért fontos, hogy az orrod/homlokod felé koncentrálj, mert úgy fog szépen csengeni a hangod. és hogyha nem skálázol, hanem dalt énekelsz, erre akkor is figyelj, viszont a levegővételt akkor nehezebb alkalmazni, így én ha dalt éneklek, általában a számon veszem a levegőt, de a rekeszizmom ugyanúgy megfeszítem, és koncentrálok a homlokom felé.:)
2010. aug. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!