Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan tudhatom egy ismeretlen...

Honnan tudhatom egy ismeretlen akkord hangjait?

Figyelt kérdés

Pl.: ha csak úgy meghallom és megtetszik, de nem tudom, hogy az milyen akkord akkor hogyan tudnám megkeresni?


Ha erősen figyelek akkor az alsó és a felső hangot kihallom, de a középsőt esélytelennek tartom így megtalálni. (3 hangos akkordól van szó)


Van olyan program, alkalmazás, vagy akármi aminek ha lejátszok egy akkordot, akkor meg tudja mondani, hogy az milyen hangokból áll?



2021. jan. 12. 21:25
 1/3 Mojjo ***** válasza:
A középső hang adja meg a mol - dúr jelleget, azt biztosan hallod. Vagy ha nincs mol - dúr jelleg, akkor valami feloldásra váró akkord, azt is hallod.
2021. jan. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én mondjuk gitározok, nem zongorázok, de ha megvan az alaphang, mondjuk G, akkor a gyakran előfordulóakat, dúr, moll, major 7es, ilyesmiket már rutinból felismerek. Ha meg egyik se, akkor annyira sok lehetőség már nincs, addig próbálgatom, amíg el nem találom.
2021. jan. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ezek "létező" akkordok mivel én csináltam őket fl studio-ban, csak sajnos elvesztettem magát a projekt file-t és csak egy régi kimentett mp3 van róla :(


De iigyekszem azért :D

2021. jan. 13. 16:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!