Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik volt a legjobb albuma...

Melyik volt a legjobb albuma a Beatlesnek?

Figyelt kérdés

Mostanában ismerkedem az együttes zenéivel.

Eddig csak a Revolvert hallgattam meg, de nagyon tetszett.

Mivel folytassam?



2021. jan. 31. 17:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz választani,a Abbey Road is nagyon jó.
2021. jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a Te helyedben sorba mennék, úgy hallani fogod a változást, a fejlődést.


Nekem a Rubber Soul és a Hard day's night tetszik a legjobban.

2021. jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor a következő az Abbey Road lesz.

A Yellow Submarine c. albumot lehet, hogy kihagyom, mivel semmi újdonság nincs benne, ráadásul sokan az együttes leggyengébb albumának mondják. De a rajzfilmet lehet hogy megnézem.

2021. jan. 31. 18:05
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, menj végig sorban az összesen (érdemes). A csúcs a Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band.
2021. jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz egy kalap alá venni az egész munkásságuk mert a korai pár óra alatt összedobott lemezek egyáltalán nem olyan jók, a A Hard Day's Night volt az első ami tényleg hallgatható, aztán a Beatles For Sale megint kicsit maradék hangulatú volt, aztán a Help!-től kezdve lett igazán minden album jó a Magical Mistery Tourig bezárólag. A The White album már inkább szóló projektek voltak, utána meg csak a maradék meg befejezetlen dalokat dobáltak ki, Lennon pl annyira rajta volt a herkán.
2021. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs legjobb, volt egy csúcsidőszakuk, amikor nagyjából egyformán jók voltak az albumaik, a Revolvertől kb. a Fehér Albumig (utóbbit nem egészen tudom, hova tegyem, mert a zenei anyagból simán kijött volna egyetlen csúcsminőségű album, csak ki kellett volna rostálni a selejtet). Amit pedig a legjobb számuknak tartok, a Strawberry Fields Forever, az egyik nagylemezükre sem került rá.

A beat korszakuk legjobb albuma szerintem a Hard Day's Night.


#5 A korai lemezeik védelmében: persze a mai fülünktől elég távol áll, de ha meghallgatsz néhány más albumot egy 1963-as slágerlistáról, hát a kezdeti szerzeményeik/feldolgozásaik is nagyon ott voltak a kortársakhoz képest (akik legnagyobb része a "futószalagon gyártott hollywoodi hígpop", vagy a "végtelenül fapados garázshangzás" kategóriába volt besorolható).

2021. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Pszichedelikus korszakuk volt a csúcs, személyesen a magical mystery tour a kedvencem, rengetegen átsiklanak felette a Sgt pepper miatt. Egyébként még a White album, Revolver, Rubber soul amit a legjobban szeretek. Nekem a Let it Be a legrosszabb
2021. febr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A pszichedelikus korszakot én is nagyon szeretem :D

Talán a sorrend:

1. The Beatles

2. Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band

3. Revolver

4. Magical Mystery Tour

5. Let it be

2021. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 egyébként tudtommal a Strawberry Fields Forever fent van a Magical Mystery Tour nagylemezen.
2021. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9 Jogos, ugyanakkor kicsit kakukktojás. Eredeti szándék szerint a Magical Mystery Tour egy dupla középlemez volt, és csak a filmben szereplő dalokat tartalmazta. Ám kétséges volt, hogy az amerikai piacon mekkora siker aratható középlemezekkel, ezért az USÁ-ban nagylemezként adták ki, az A-oldalon a filmbeli dalokkal, a B-oldalon pedig az azévi kislemezek anyagával (köztük a Strawberry Fields Forever). Nagy-Britanniában viszont sokáig nem létezett ilyen LP, csak jóval az együttes feloszlása után adták ki végül.

(egyébként minden Magical Mystery Tour korongon szerepel az a szám, ami szerintem bár nem az abszolút legjobbjuk, mégis az abszolút kedvencem: az I Am The Walrus)

2021. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!