Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik volt a legjobb albuma...

Melyik volt a legjobb albuma a Beatlesnek?

Figyelt kérdés

Mostanában ismerkedem az együttes zenéivel.

Eddig csak a Revolvert hallgattam meg, de nagyon tetszett.

Mivel folytassam?



2021. jan. 31. 17:49
1 2
 11/14 Kaladze ***** válasza:
100%

Az előttem szólókhoz van egy olyan korai korszakuk amikor még mint Quarrymen, Johnny and the Moondogs illetve Silver Beetles-ként léptek fel. 1960ban ugyan nem saját lemezük jelent meg Hamburgban hanem Tony Sheridan lemezén (My Bonnie) játszottak kísérőként, csak valamelyik zenei rendező vagy producer kitalálta hogy Beat Brothers-ként legyenek a lemezen feltüntetve, lemezen olyan dalokat énekelnek mint az Ain't She Sweet. Bár ezen a lemezen csak vokáloznak, de Beatles Antológia 1-ben megtalálod a korábbi nem kiadott felvételeket is, és később Decca lemezcégnél a próbálkozásaikat... Ehhez ajánlom nézd meg a Backbeat c. filmet amiben nem ők játszanak, de róluk készült és a 1960-1962es korszakot dolgozza fel.


Akkor így nézett ki a Beatles

John Lennon - ritmusgitár

Paul McCartney - ritmusgitár (akkor még)

George Harrison - szólógitár

Stuart Sutcliffe - basszusgitár

Pete Best - dob

Fekete dzeki, rocker frizura ... majd jött a befutás Sutcliffe Hamburgban maradt és meghalt, Bestet Ringó váltotta és kezdődött a gombafrizurás öltönyös Beates korszak 1966ig. Majd 1966tól a pszichedelikus, kíserletezős úgmond hippie korszak 1970ig.


Az egyik kedvencem a Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band (Bors őrmester) mert addig csak a beates Jé, jé, jé korszakot ismertem, elősször megvettem csalódás volt, de meghalgattam újra és újra, megtetszett és mindig jobban szerelmes lettem, ami a mai napig tart. Imádom azt a lemezt.

2021. febr. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a TOP 10 lista:

1. Sgt. Pepper's Lonely hearts club band

2. White Album

3. A Hard Day's Night

4. Abbey Road

5. Yellow Submarine

6. Let it Be

7. Rubber Soul

8. Help!

9. Please Please Me

10. Magical Mystery Tour

2021. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én 10-es listám:


1. Abbey Road

2. Revolver

3. Rubber Soul

4. Please Please Me

5. White Album

6. A Hard Day's Night

7. Help

8. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

9. Let It Be

10. Magical Mystery Tour

2021. máj. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a Rubber Soul és az Abbey Road a legjobb.
2022. jan. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!