Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miután szétvált a Beatles...

Kaladze kérdése:

Miután szétvált a Beatles McCartney és Lennon között rendeződött a viszony? Újra barátok lettek? 1974-1980as időszakra gondolok.

Figyelt kérdés
Úgy olvastam hogy 1971-73 ig ment a médián keresztül az üzengetés Lennon és McCartney közt, Lennon megírta How Do You Sleep at Night c. számot Paulnak, de viszont, miután egy időre Yoko otthagyta Johnt, találkoztak 1974ben a egy lemezen amelynek a címe A Toot and Snore címmel, akkoriban Lennon akkori nőjének May Pang-nek köszönhetően John közel került első fiához Julianhoz és Paulhoz is... Aki tud valami többet kettejük viszonyáról, valami érdekességet írjon bővebben.

2021. febr. 4. 03:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Sokáig utálták egymást
2021. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Inkább úgy mondanám hogy 1970-1974ig haragudtak, mint a testvérek, pereskedtek...de valahol tényleg olyanok voltak mint a testvérek....de aki tud konkrétumokat, sztorikat mondani a 1974 utánni megbékélésükről, örülni fogok neki..
2021. febr. 4. 22:52
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

"1974. március 28.

A 'Pussy Cats' felvétele idején John a Los Angeles-i Burbank-súdióabn zenél Paul McCarntey-val. Nem csupán ez az utolsó eset, hogy együtt jásztanak a stúdióban, de az egyetlen olyan ismert alkalom a Beatles felbomlása és John 1980-as halála között, amikor egyáltalán találkoztak. Ekkor szóba kerül valamilyen jövőbeli közös felvétel lehetősége is."


Forrás:

Tavaly kiadtak egy könyvet, címe: John Lennon élete, szerelmei és halála

2021. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

úgy tudom részben az utolsó közös fotó és zenélés is...de a google ezt írta és valahol olvastam is róla. Szóval ha a 1974es évet említi a könyv akkor a szerző nem pontos


Back in 1980 Lennon said: "That was a period when Paul just kept turning up at our door with a guitar. "I would let him in, but finally, I said to him: 'Please call before you come over. It's not 1956, and turning up at the door isn't the same anymore. You know, just give me a ring.


1980-ban Lennon azt mondta: "Ez volt az az időszak, amikor Paul csak egy gitárral fordult meg az ajtónk előtt." Be engedtem, de végül azt mondtam neki: "Kérlek, hívj mielőtt átjösz. Nem 1956 van, és az ajtónál megfordulni már nem ugyanaz. Dobj csak egy hívást.


McCartney emlékei szerint 1976 április 26ka..volt ez de azóta McCartney szavai alapján még hívták egymást telefonon kétszer, barátságos nyugodt hangnemben beszéltek... Jó lenne azért tudni mi volt a Toot and Snore illetve a Pussy cats felvételek alatt..

2021. febr. 9. 18:06
 5/13 anonim ***** válasza:

Koltay Gábor John Lennon könyvében vágott verzióban szerepel Lennon egyik 1980 - as

interjúja amiben elmondja az ominózus megjelenést az ajtóban egy gitárral.

A riporter ezután megkérdezte ez volt az utolsó alkalom hogy találkoztatok?

Igen, de én nem így gondoltam felelte Lennon.

Úgy emlékszem hogy ez a Jonathan Cott féle interjú volt.

Tehát nagyon valószínű hogy nem voltak

valami jó viszonyban. Mccartney utólag meg persze szépítgeti a dolgot, azt mond amit akar.

2021. jún. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ hát igen kitudja lehet McCartney csak roszkor álított be mert én is olvastam Lennon interjút a Playboyban mert Lennon úgy magyarázta hogy haver legközelebb hívj mielőtt jösz nem 1956ot írunk hanem 1976ot és családom van tudod, mindenesetre McCartney mindenhol azt hangoztatja hogy legalább kibékültek és kétszer beszéltek telefonon és hogy 1974ben még John akkori élettársa May Pang hozta őket össze újra kár hogy May Pang könyve nem jelent meg magyarul...amúgy érdekelne a Jonathan Cott interjú rákeresek
2021. jún. 11. 14:35
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy annyiban tévedtem most én is megnéztem nem biztos hogy ugyanaz az interjú volt, lehet hogy szeptemberi de az a lényeg hogy az utolsó évből.
2021. jún. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
George Harrisonnak abban az évben jelent meg életrajzi könyve I me mine címmel amiben még sem említi Lennont ami érthetően rosszul esett neki. Erről is szó esik az interjúban. Ringo Starr volt akivel tartotta a kapcsolatot.
2021. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8asnak üzenem igen tudok róla és igazad van, én is csodálkoztam amikor elősször hallottam mert George felnézett Johnra mindig, Lennon is kb. ezért is lehetett meglepődve...
2021. jún. 11. 18:10
 10/13 A kérdező kommentje:

7esnek üzenem igen de annak utánna olvastam hogy az internú 1980as volt de az utolsó találkozások John Lennonal:

Paul McCartney 1976

George Harrison 1978

Ringo Starr 1980 pár héttel a halála előtt.

2021. jún. 11. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!