Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miután szétvált a Beatles...

Kaladze kérdése:

Miután szétvált a Beatles McCartney és Lennon között rendeződött a viszony? Újra barátok lettek? 1974-1980as időszakra gondolok.

Figyelt kérdés
Úgy olvastam hogy 1971-73 ig ment a médián keresztül az üzengetés Lennon és McCartney közt, Lennon megírta How Do You Sleep at Night c. számot Paulnak, de viszont, miután egy időre Yoko otthagyta Johnt, találkoztak 1974ben a egy lemezen amelynek a címe A Toot and Snore címmel, akkoriban Lennon akkori nőjének May Pang-nek köszönhetően John közel került első fiához Julianhoz és Paulhoz is... Aki tud valami többet kettejük viszonyáról, valami érdekességet írjon bővebben.

2021. febr. 4. 03:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Érdekes hogy az Imagine albumon szereplő How do you sleep című dalban ugye finoman gyalázta Mccartney-t, Harrison meg asszisztált hozzá mivel gitározik a lemezen. Nagyon szerettem a Beatlest kamaszkoromban, tizenhat éves koromra tisztában voltam a teljes munkásságukkal.

Olvastam az Ungvári és a Molnár féle könyveket, Koltay Gábor könyve is jó, ajánlom neked is ha nem hallottál róluk.

2021. jún. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
11esnek nagyon nagy Beatles fan vagyok megvan a Beatles antológia is amit viszont írsz az igaz a viszony McCartney és Lennon illetve Harrison közt 1970-1974 közt nem volt jó, sőt pereskedtek is az Apple cég miatt tudni kell hogy még 1967ben amikor a managerük Brian Epstein meghalt Lennon, Harrison és Starr Alan Kleint akarták managernek míg McCartney az apósát Lee Eastmant. Később a perben amikor becsődölt az Apple cég is ezért is ment ellenük is még Klein ellen is, másik dolog McCartneynak nem tetszett a Beatles feloszlását követően ahogy Phil Spector zenei rendező megcsinálta a Let it Be utómunkálatait. De miért írta meg Lennon 1971ben a How Do You Sleep c. dalt? Azért is mert talált valami vonatkozást McCartney Ram című albumán amit személyes utalásnak tartott. Engem jobban érdekel viszont a 1974-1980 korszak amikor újra keztek kibékülni.
2021. jún. 13. 18:16
 13/13 A kérdező kommentje:

De bár harag volt köztük Lennon még a "haragos" időkben is legjobb barátjának tartotta Paul McCartneyt az interjú 1972es kb

[link]

2021. jún. 13. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!