Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vibrato karos Stratocasternél,...

Vibrato karos Stratocasternél, ha kiveszek egy rugót hogy a híd lazább legyen, és lehessen felfele nyújtani a hangot azt lehet?

Figyelt kérdés
Mármint tudom hogy lehet, mert megcsináltam, de így maradhat örökre? Nem lesz ettől valami baja? Húrmagasságot be tudtam rendesen állítani, de az oktávot még nem, mert nincs nálam csavarhúzó.

2021. febr. 12. 11:21
 1/3 A kérdező kommentje:
6 ponton csavarozott vintage tremolo van rajta
2021. febr. 12. 11:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazából lehet és van is rá példa. Olyan is van, hogy ilyen tremolóval gyártanak hangszert olyan falhasználásra, amit te szeretnél. Persze az két pontos, és valszleg lebegő rögzítés.


Volt ilyen 'hatpontos' Fenderem, én is megcsináltam rajta kiváncsiságból. Aztán gyorsan kiderült, hogy a hangszer nem erre van kitalálva.


Azt javaslom, ha ilyen vágyaid vannak, vegyél egy 'floyd rose' rendszerű tremolóval szerelt gitárt. Lehet csereberélni GS-fanatic-on. Azt is tudni érdemes, hogy a 'floyd rose' rendszerű tremolókkal nem könnyű az élet. Az egész gitárra kihatással van a létezése. Csak akkor javaslom ilyen hangszer megvásárlását, ha jó minőségűt tudsz venni, ami azért nem egy százezres kategória. Ha nem, akkor kíméld meg magad a bosszúságoktól.


Javaslom a gyári állapot visszaállítását, mert ahogy nyomkodod/huzigálod a tremolót, nagy valószínűséggel kárt teszel a fában. Kimozdulnak a rögzítő csavarok, előbb vagy utóbb ki fog szakadni valami a helyéről. Az ilyen olcsócska gitárok nem híresek róla, hogy prémium alkatrészekből lennének összeállítva.

2021. febr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja a gitárnak és a kétpontos rögzítésűek sincsenek "gyárilag" lebegősen. Valamint vagyunk páran, én is jobban ragaszkodom a hagyományos hat pontoshoz mert egyszerűen csak sokkal jobb és pont. Az igaz hogy a csavarok ki tudnak lazulni például a 71'-es fendereknél (ha jól emlékszem) az akkori gyenge faanyag választás miatt vagy ha izomra van húzva. Ezt nem szabad.

Mi úgy szoktuk hogy gyengébb rugókat teszünk be többet a jó stabilitás miatt de természetesen lehet fordítva is csak ugye számolni kell azzal hogy akár egy kis hőmérséklet változás és oda az oktáv is. (jártam így koncerten) Állítsd 1-2mm magasabbra a tremolót, hangold be így oktávon is. Nem tudsz sokat nyújtani majd vele de érdekes finom hanzásokat tudsz kihozni a gitárból.

2021. febr. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!