Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vajon mikor születhet a...

Vajon mikor születhet a zenében újfajta irányzat, esetleg régi stílus visszatérése megtörténhet-e?

Figyelt kérdés
A mai világban elég megosztók a zenék olykor, mondhatni túl nagy a szabadság, de ettől függetlenül is egyszer mindennek eljön a vége, de vajon mikor és milyen vég lesz? Láthatáron vannak valami próbálkozások, vagy csak mindenki bent áll a sorba ugyan azzal? Esetleg egyre többen visszafordulnak a régebbi letisztultabb slágerek felé, lehet ezeknek egy újraéledése?

2021. febr. 16. 01:52
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha egyéni utakon keresel zenét és nem a rádiótól várod az újat akkor megváltozik majd a véleményed.


Kezdésnek itthagyom ezt:

[link]

2021. febr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez valamilyen szempontból kirívónak/másabbnak számít?
2021. febr. 17. 16:06
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Pl egyedi hangzások mellett megfigyelhető, hogy nem a megszokott unalmas 4/4es ütemeket hallod. Technikás és vannak benne izgalmas dallamok (nem szűkül be egy ronggyá játszott pentaton skálára pl.)
2021. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos hasonló stílusban nem vagyok járatos, de valóban, jobban meghallgatva másabb. Viszont sajnos ez (szerintem) nem az a világmegváltó dolog, ami a jelenlegiek után jöhet.
2021. febr. 17. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Petrucci-t nagy művésznek tartom én is, iszonyat technikás de szerintem cirka 20 éve hasonlót játszik ő is.(eléggé kiismertem a játékát, szerintem nem sokat változott, valahol a 2000-res évek elején elérte a csúcsát)

Szerintem Tosin Abasi akiben megvan a potencia arra hogy még jobb legyen:

https://www.youtube.com/watch?v=DWfg5BhYL5I

Djent amúgy is egy teljesen más irány, mert rengeteg benne a jazz is a meglévő heavy metal és klasszikus zenei elemek mellett.

A kérdésre válaszolva, a klasszikus zene mindig visszaköszön valamilyen formában és érezni a hatását pedig eltölt sok esetben több száz év is.

Természetesen folyamatosan mozgásban is vannak a műfajok, kitolódnak a határok és ezáltal újak keletkeznek.Szóval sosem áll meg.

Ami meg a popzenét illeti, az alap ugyan az: eladható zene gyártása, csak éppen más körítésben. Nem hinném hogy ez változni fog, hisz mindig így volt és így is lesz.(ezért értelemszerűen a forradalmi változások nem itt fognak beköszönni)

2021. febr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Áhh ahogy hallom itt már főleg az elején van egy-két érdekesebb rész...szóval ezen zenei irányzat kezd terjedni mondhatni?

Egyébként mit gondoltok a jelenlegi zenékről, amik mindenhol szólnak...talán popnak nevezhetők....., semmi egyediség, ugyan az a nyomott muzsika, autotune stb...eltűnhetnek? (ízlések és pofonok, de máshogy nem bírom nevén nevezni, hisz ez a látható)

2021. febr. 27. 22:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, a djent meglehetősen elterjedt manapság és rengeteg modern művészt "termel" ki ez az alműfaj. Elsősorban a műfaj sokoldalúsága végett, tud vele azonosulni a klasszikus zenész, a jazz zenész és a heavy metal zenészek is. Összetett, elgondolkoztató és rengeteg lehetőséget nyújt az improvizációra is mivel rengeteg a technika, skála és egyéb zenei eszköz találhat ebben a műfajban ami nem mellesleg viszonylag kötetlen és nincs is éppen ezért pontos definíciója.(Meshuggah rakta le az alapjait, mai napig az egyik legzseniálisabb banda, nagyon komplex dobtechnika van mögöttük)


Igazából ez minden korban más-más, régebben más "körítéssel" próbálkoztak és biztosan amint találnak egy erre megfelelőbb zenei eszköztárat gyökeresen megváltozik majd, de a lényege azonos marad.

De természetesen mindig van egy dominánsabb műfaj és annak az elemei szivárognak át a mainstream-be, most a trap az. Régebben volt a Glam metal, a grunge, vagy éppen a Beatles féle könnyed rock akkor az volt a felkapottabb és eladhatóbb.

Nyilván mivel itt elsősorban az eladásokról szól minden, nincs kockáztatás és afelé megy mindenki ami biztos hallgatóközösséget nyújt.

Szóval szerintem el fog tűnni, ahogy a régebbiekkel is megtörtént és majd újabb trend irányzat jön majd a helyére. Az időt nem lehet megmondani, lehet beletelik akár 20 évbe is, vagy többe.(bár igazat megvallva, én mióta elkezdtem heavy metalt hallgatni kb. 5 éve nem követem figyelembe, persze megfordult nálam 1-2 újabb album mint a Folklore vagy a Music de mindig arra lyukadók ki hogy nekem ez már kevés, vannak gyöngyszemek a mainstreamben is de nehezebben megtalálni pont mert 10x-szer annyi zene van mint régebben)

2021. febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen érthető....külön viccnek tartom amúgy, amikor a DJ a másik DJ remixének a remixelt remixét tolja! 😂
2021. febr. 28. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!