Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » John Deacon mitől lett a...

John Deacon mitől lett a Queen legalábecsültebb tagja?

Figyelt kérdés

2021. febr. 17. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a legnépszerűtlenebbnek mondanám. Soha nem hallottam még, hogy kifejezetten őt szidják.

Ő volt a legkevésbé feltűnő egyéniség, visszahúzódó volt. Viszont ő is nagyon sok nagyon jó Queen-dalt írt.

Csak Freddie Mercury-val együtt tudott igazán megnyílni.

És a túlélő tagok közül csak ő hagyta abba a "queenkedést", - bár ezt meg is értem - talán ez is szerepet játszhat.

2021. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És miért nem akart elénekelni egy dalt sem?
2021. febr. 17. 18:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert szerény, visszahúzódó volt. De a stúdiófelvételeken ő is sokat háttérvokálozott.

Az ő dalait is Freddie Mercury énekelte, mivel ő volt a Queen énekese. A Brian és Roger által énekelt dalokat is Freddie-től hallotta volna inkább, ezt is idevehetjük.

Freddie és John Deacon a Hot Space-féle új irány mellett voltak (legalábbis egy album erejéig, ők sem akartak megváltoztatni mindent onnantól kezdve), a többiek ellene.

Ő aranyosan elugrált a koncerteken a basszusgitárjával... De ennél messze több volt benne, sokkal több dolgot tett. A Queen egynegyede, nélküle nem le(hete)tt volna ugyanaz az együttes. Ugyanolyan fantasztikus dalszerző és énekes, valamint jó ember. Utóbbi legalábbis még mindig igaz rá.

Freddie halálával összetört, hiszen az egyik legközelebbi barátját vesztette el. A Made in Heaven után felmerült, hogy Robbie Williams fog énekelni a Queen-nel, amiben érthető módon nem vett részt.

[link]

Most így ennyi jutott eszembe.

Üdv: #1-es, 20 év alatti, és egy nagy imádója a Queen-nek és a Nagy Freddie Mercury-nak. 🖤 ❤ 🤍

2021. febr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Sosem szerettem a Queent, de azért hiányolom John Deacon tehetségének nagyobb felmutatását.

2021. febr. 17. 20:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a basszgitáros szerepe eleve nem hasonlítható össze egy gitároséval, vagy a frontemberével (és itt nem a fontosságra gondolok!!), a basszusgitár olyan mint a szemöldök: ha van alapvetően nem veszi az ember észre, de a hiánya szembetűnő.


John Deacon eleve egy visszahúzódóbb személyiség volt, ahogy azt már előttem is leírták, később is csatlakozott a bandába, mint a többiek, és jobban elhúzódott a beilleszkedése.


Viszont nagyon dallamos basszusgitár riffeket tudott írni. Pl: Under Pressure, I Want To Break Free, Another One Bites The Dust.

Jól bánt a hangszerével, tevékeny volt a Queenen belül, csak a külvilág felé nem nagyon mutatta ki (mondjuk eleve a Queen elég titokzatos zenekar volt, nem túl sokat interjúztak)


Elektronikai tanulmányai révén is tudta a bandát segíteni, így neki köszönhető a Deaky Amp névre hallgató erősítő is.


Érdekelték a banda pénzügyei, ezért menedzselte is azokat.

2021. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így van a fentebb leírtakhoz annyit tennék hozzá ,Freddie Mercury után

John Deacon a legszimpatikusabb a fent említettek ,meg a szerénysége

miatt. Állítások szerint nem nézte jó szemmel a 2 megmaradt Queen tag

Brian May és Roger Taylor , Mercury halála utáni ténykedését,

és állítólag az 1992. tavaszán tartott Freddie Mercury emlékkoncertre

is úgy kellett rábeszélni, mert inkább a maga módján emlékezett a barátjára.

jan. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!