Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki a Föld legjobb gitárosa?

Ki a Föld legjobb gitárosa?

Figyelt kérdés

2021. febr. 26. 19:35
1 2 3
 1/25 Mojjo ***** válasza:
87%

Egyrészt egy műfajon belül sem létezik olyan objektív skála, amin szépen egzakt szempontok alapján el tudnánk helyezni a gitárosokat, így kijelenthetnénk, hogy x vagy y a legjobb.

Másrészt millió stílus van,amit sok különböző gitárfajtán adnak elő, és amik között pont annyira értelmetlen összehasonlítani gitárosokat, mint megkérdezni, hogy egy aligátor inkább hosszú-e, vagy zöld.

2021. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%
Brian May.
2021. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

Nincs legjobb, bár Jason Becker nagyon közel járt hozzá.

Ha nem lett volna ALS azért megnézném manapság mit tudna, így a jelenlévők között talán Ritchie Blackmore, Steve Vai vagy Petrucci, Marty-t természetesen nem hagyom ki mert nagyon nagyra tartom.

Malmsteen-t azért nem mondom mert iszonyat nagy lejtőn van, aláírom ott van a neve alatt Rising Force ami szerintem legjobb a műfajban a Perpetual Burn mellett de manapság elég gyenge anyagokat ad ki...

Steve Vai már csak azért is mert mindig meg tud újulni és olyan új technikát be tud mutatni ami előtte nem volt.

Új érából talán Tosin Abasi vagy Misha Mansoor.

De ez csak 1 műfaj, hol vannak a Blues nagyjai, a klasszikus gitárosok, country gitárosok stb.

2021. febr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%

Slash-t akartam írni, ő egy igazi megszállott ha gitározásról van szó, a Time magazin 2009-ben a világ második legjobb gitárosának választotta. (Slash wikipédia oldalán olvastam).

Szóval ezek alapján:

[link]

"Jimi Hendrix a Jimi Hendrix a valaha élt legjobb és legnagyobb hatású rockgitáros."


Slash-ről egy videó ahogy ellopja a show-t Michael Jackson elől.

[link]

2021. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%
Ennyi erőből én is lehetek.
2021. febr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%

Elektromos torzított műfajban Petrucci, ő a brutális virgától kezdve a finom sírásig mindent ki tud hozni a hangszerből.


Más értékrendet képviselve Frank Zappa és Kispál András:)

2021. febr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

Kössz a lepontozást!

Teljesen elfelejtettem hogy a gyökér tizenéves korosztály nem is hallott Slash-ről.

2021. febr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

#7


Bárki aki komolyan foglalkozik zenével, elszörnyedne azon ha Slash lenne a világ legnagyobb gitárosa. Túllépett valaha is az unalmas hard rockkliséken? Félreértés ne essék, bírom Slasht, a Guns N' Roses első lemezét a nyolcvanas évek legjobb mainstream rocklemezének gondolom, de legjobb gitárosnak inkább olyat mondanék, aki mondjuk vagy kifejezetten egyedi stílussal rendelkezik vagy innovációival új távlatokat nyitott meg. Ilyen gitáros a valószínűleg örökké legnagyobbnak tartott Hendrix mellett Kevin Shields, Robert Fripp, Thurston Moore, Joey Santiago, Keith Levene, Tony Iommi, Glenn Branca stb... És ezek még mindig csak rockgitárosok, miközben a többi stílusban is vannak gitárosok akik nagyobb elismerést érdemelnének Slash-nél.

2021. febr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

#7.De hallottam.

Szeretem a játékát mert egyedi és hallani ezer közül ha ő játszik, jól dalszerző, jók a szólói de messze nem nevezném egy lapon az általam felsoroltakkal.(írta valaki Frank Zappa-t, ő maga a zsenialitás, most Buckethead csinál hasonlót)

Nem tud annyiféle technikában játszani mint egy Petrucci, vagy Steve Vai.

Maga stílusában attól még jó gitáros, de itt most elsősorban azokról van szó akik virtuóz szintre emelték a gitárost, parancsolj egy kis ízelítő:

https://www.youtube.com/watch?v=e0AjQUI5NN4

Meg persze hogy ki milyen hatással volt a könnyűzenére, a 80-as évek "aprítói" mint Paul Gilbert, Marty Friedman, Angelo Batio, Malsteen stb. sokkal többet tettek ebben a műfajban mint Slash.

Attól függetlenül jó gitárosnak tartom, amúgy nem pontoztalak le de azért vegyük tudomásul hogy messze nincs a legjobbak között objektív mércével.

2021. febr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
67%
#7 Mutass már egy Slash szólót amiben nincs legalább egy hamis nyújtás, légyszi. :)
2021. febr. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!