Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Higyan érthetném meg a kortárs...

Higyan érthetném meg a kortárs 20., 21. századi avantgard komolyzenét?

Figyelt kérdés
Van valami könyv vagy bármi?
2021. márc. 3. 18:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Sehogy :) Szerintem a zene nem megértés dolga, mert nem az észnek szól.


De ha mégis, akkor a klasszikus összhangzattan és műveltség felől el kell juss kb. Bartókig. Ez sztem inkább a hallás edzése és hozzá a műveltségszerzés. Lényegében egy képzett, analitikus hallgatás képességét kell elérni. Enélkül hiába olvasol róla, mert nem hallod, amit olvasol.


Egy csomó fura zene nem is működik a kulturális-zenetörténeti kontextus nélkül (ami szerintem tévút amúgy, mert a zene lényege, hogy háttértudás nélkül is simán élvezhető).


Ha a hangok szintjéig le akarsz ásni, akkor minden jelentős műhöz van valami konkrét szakirodalom, ami jól megmagyarázza, hogy mitől izgalmas vagy fontos. De ezek is akkor lesznek érthetőek, ha hallod is, amit olvasol.

2021. máj. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!