Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Teljesen kezdő vagyok, soha...

Teljesen kezdő vagyok, soha nem volt hangszer a kezemben, milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni gitározni, mert nagyon megtetszett az ötlet, viszont fogalmam sincs, hogy milyen gitárt vegyek. Elektromos gitárt szeretnék, ami kezdőknek is jó, de ha eleget gyakorlok, akkor haladóknak is megfelel. Illetve mik az alapvető, elengedhetetlen kiegészítők? Előre is köszi a segítséget :D

2021. márc. 5. 19:09
1 2
 1/19 Mojjo ***** válasza:
100%
Milyen stílusú zenét játszanál, illetve mennyit szánnál rá?
2021. márc. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Cort GX5,Ibanezek,Talán olcsóbb yamaha,Les Paul Special 2 készlet.
2021. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A rock zene nagyon megfogott, leginkább azt tanulnék. Az árakban nem vagyok jártas, de szerintem 50.000 vagy picivel többet költenék.
2021. márc. 5. 19:22
 4/19 Mojjo ***** válasza:
78%
@3: Akkor max használtan valami - ha nagyon nagy mákod van, meg türelmed várni egy jó ajánlatot, talán ki lehet fogni valami használhatót, de ennyi a maximum. Erősítővel együtt, ha újonnan olyat akarsz, ami ki is tart egy ideig, érdemes ezt az összeget beszorozni minimum hárommal.
2021. márc. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
@4: Azta :O Nem hittem hogy ilyen drága lenne :/ És melyik gitárt ajánlanád?
2021. márc. 5. 19:36
 6/19 Mojjo ***** válasza:
87%

@5: Nem drága amúgy, egy mobiltelefon ára, amit egyfolytában cserélget mindenki, ez meg egy életen át elkísérhet.

Mivel rockot írtál, abba sok minden beletartozhat, én egy sokoldalú gitárt ajánlanék, ami a zúzósabbtól a lágyabbig sokféle zenére alkalmas. Kezdőnek, viselhető árban szerintem egy Yamaha Pacifica 112V-t nehéz űberelni:

[link]


Emellé kell egy tisztes erősítő, kábel, esetleg tok, állvány, pengetők.

2021. márc. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 FlowPow ***** válasza:

Szintén egy hasonló kérdést tettem fel én is korábban :)


Esetleg van valami vélemény a 4/4-es Valencia VC264 vagy Valencia VC204-ről?


Előre is köszi! :)


A kérdés írójának pedig sok szerencsét a tanuláshoz! ;)

2021. márc. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: A Valenciák a nylonos belépőszinten korrektek szoktak lenni. Viszont teljesen biztos, hogy klasszikus gitárral akarsz kezdeni? Ha igen, akkor megvehető simán, de ezt érdemes szerintem átgondolnod.
2021. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 FlowPow ***** válasza:
68%

Köszi a választ Mojjo :)


Szerinted nem annyira jó, ha klasszikus gitárral kezdek?


Egyébként fém húrosra gondoltam nem a nylonra

2021. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#9.Igazából teljesen más a hangzása, szóval nem biztos hogy elnyeri a tetszésedet.

Szóval ha fém húrosat szeretnél inkább afelé nézelődj, mert a hangzás szerintem fontos.(az fog motiválni hogy jobb legyél)

AD810 szerintem nem egy megfizethetetlen kategória.

Kérdező:

Pacifica 112 nagyon jó gitár valóban, részemről is az ajánlott.

Általában a legtöbb kezdőnek egy jó superST a nyerő, single és dual hangszedővel de talán ez a legolcsóbb ami bátran ajánlható.

2021. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!