Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van neten egy teljesen átfogó...

Van neten egy teljesen átfogó gitár alapokat leíró oldal?

Figyelt kérdés

Ha angolul van, az sem baj. Magam tanulgatok itthon, és egyenlőre csak sima tabulátor segítségével próbálkozok pár gyermek számot eljátszani (boci-boci tarka, és hasonlók)


Ilyenekbe akadtam bele, hogy a kottán 4/8, 6/8 és hasonlókat ír (pl 4es alatt 8asként értendő).


Aztán olyanba is belefutottam, hogy megvan adva milyen hangok vannak egy számba, lentebb pedig leírva a szöveg sorokban, és a szöveg felett bizonyos helyen egy akkord. Itt el kellene játszani az adott akkordot bizonyos pengetési módban, és az kitartana arra a sorra?



2019. júl. 30. 16:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Elég sok van ha keresel.

Reméltem hogy valaki válaszol neked helyettem. Milyen kottákat nézel? Mert ezekből a 4/8 dolgokból semmit sem értettem...

A másik az akkordok, az már érthetőbb. Igen, a szöveg fölött írják az akkordokat, de kezdésnek igazán nincs jelentősége honnan merre hogyan pengeted. Egyszerre pengeted végig, fontosabb, hogy előbb le tudd fogni és minden húr szóljon mikor megpengeted. Nem mindig egész sorra tart ki, de ez látszik is, ha jó a tab, akkor kb. ott váltasz ahol a szöveg fölött jelölik az akkordot. Valami ilyesmi. De azt mondják tonnányi oktatóvideót találni erről.

2019. júl. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!