Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rap vagy a metál a jobb?

Rap vagy a metál a jobb?

Figyelt kérdés

Figyelembe véve a általánosan a szövegek jelentését, az előadásmódját, a belefektetett tudást és szenvedélyt, a hallgatóból kiváltott érzelmeket, a megjelenést/fellépéseket, a

rajongótáborokat (a kérdés nem a rajongók fikázásáért készült csupán kíváncsiságból)



2021. márc. 7. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
99%

Aki a metált szereti annak a metál lesz a jobb, aki a rapet annak meg a rap. Miféle kérdés ez?

Én többnyire metált hallgatok, de attól mé nem mondom, hogy a metál a jobb. Amúgy meg minden műfajban vannak jó és rossz dalok, előadók.

2021. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
A metált imádom, de teljesen egyetértek az 1. válaszolóval. A rappel egyáltalán nem tudok azonosulni, de van aki meg pont fordítva van ezzel.
2021. márc. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Mindkettőből tálni jót és rosszat egyaránt; illetve ez a két műfaj így elég tág fogalom, talán ha egy-két alműfajt vennénk figyelembe, akkor meg lehetne válaszolni a kérdést, bár még úgy is nehézkes lenne.
2021. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Mivel a metált túlnyomórészt komoly hangszeres tudással lehet csak csinálni ,így nyert is mert ez az egyetlen szakmai objektív szempont.

Az,hogy kinek mi jön be nem reveláns.

2021. márc. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Egyetértek a 4-essel, egyébként meg én is metált hallgatok, néha meg rap-rockot, szakmai szempontból igényesebb, mint a "sima" rap
2021. márc. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a kérdező ugyanaz aki a Petra Frey-es kérdéseket teszi fel.
2021. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, utolsó vagyok, a többit nem olvastam el, bocs. :)
2021. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Rapmetal :)


(Scarlxrd)

2021. márc. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Én mindkettőt hallgatok.

De inkább csak sima rockot mint pl :three days grace, linkin park.

Hip hop műfajban pedig :Big Sean, Nf, Hopsin Eminem 2pac.

Nem lehet egyértelműen válaszolni.

Különböző stílusokról beszélünk.

2021. márc. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a metál, aki rapet hallgat annak meg az :D

Pár Linkin Park szám keverék, abból van amit hallgatok. Az más hogy rengetegen igénytelen rap előadó van, főleg Magyarországon, ami nem is 100% hogy rap. De ott is vannak igényesek akik hangszeren játszanak, az már más dolog hogy én nem pl hallgatom.


Most belehallgattam egy Snoopdogg számba és őszintén szólva nem tudom miről szól, nagyon sok benne a szleng.


Most meg egy Essemm számot találtam (egyedül a mélyben). Röviden az életéről szól. A személyes tapasztalatait elmondja, de nincs benne olyan érték amiből mi is tanulhatunk, rám nem hatott a szövege.


Hogy igazságos legyen az összemérés metálbol random lejátszással választottam. Metallica Bad Seed-et adta ki,ami a kapzsiságrol szól.


A következő szám magyar volt(Tűzmadár Korszellem). Ez a dal a korukban kigunyolt tudosokrol/máshogy gondolkodó emberekről szól, akiket kinevettek, később azonban beigazolodott az elméletük.


Lehet pont rossz dalokat találtam rapből, úgyhogy ha valaki tud elgondolkodtató szövegeket küldjön, a végén még meg is tetszhet a műfaj :D


Eloadasmodhoz annyit hogy megnéztem mit ad ki best rap concerthez. Travis Scott koncert 2017et adott ki.

Ez kb olyan mint egy átlagos wacken koncert. Egy wall of death tomegmozgassal össze sem hasonlítható, úgyhogy a hangulatban a metál nyerne.


Ha tévedtem akkor bocsi megint, várok linkeket.


Azt még észrevettem hogy a metálban vannak a legszélsőségesebb érzelmek, ez a rapben nem tudom mennyire van jelen.

Példák:

Pantera - This Love

Avatar - Tower

Korn - Daddy

Cradle of Filth - Heartbrake and Seance

Slayer - Raining Blood

Rammsteim - Mein Herz Brennt

Dream Theather - Pull Me Under

Sonata Arctica - Paid in Full

Twillight Force - Powerwind

Epica - Universal Death Squad

Avantasia - The Raven Child


Mindegyik teljesen más érzelmet vált ki belőlem és ez csak pár példa.

2021. márc. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!