Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A CD tényleg idejétmúlt dolog?

A CD tényleg idejétmúlt dolog?

Figyelt kérdés

Egyik kedvenc előadóm már csak digitálisan adja ki az albumait, és mikor nyávogtam nekik, hogy miért nincs CD (a régebbi albumaik CD-n vannak meg nekem), azt mondták, hogy a CD már idejétmúlt és ma már nem veszi senki! (Bakelitet bezzeg kiadnak, minden színben-formában). Tényleg leáldozott a CD-nek? Mik a statisztikák?


Nekem tetszik, hogy ott vannak a polcon a kedvenc előadóim lemezei, még akkor is, ha főként youtube-ról hallgatom.



2021. márc. 18. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Igen
2021. márc. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A statisztikák természetesen csökkenő tendenciát mutatnak, amióta a netről mindent le lehet tölteni. A YouTube Music-on pedig tényleg minden ritkaságot meg lehet találni (most épp régi Depeche Mode B-side számok után kutatok). Viszont van egy kb. 80 db-os CD gyűjteményem, amely közül a legrégebbi 29 éves és semmi baja nincs, gond nélkül lejátszható. A kedvenc előadóim albumai továbbra is megjelennek CD-n, a tiéd nyilván azért nem, mert nem túl ismert, így nagyon kevesen vásárolnák. Azt viszont meg tudod csinálni, hogy a letöltött zenéket kimásolod egy üres CD-re és nyomtatsz hozzá valósághű borítót. Én még sosem csináltam, de a Nero valamelyik programjával azt hiszem, meg lehet szerkeszteni. Ha nem megy, megkérsz egy hozzáértőt, hogy készítse el.
2021. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Igen, de no problem, letöltöd, kiírod. Bár nem az igazi, de a semminél több.
2021. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert semmivel sem nyújt jobb hangzást, mint a FLAC, ellentétben a bakelittel.
2021. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bakelitet is inkább a gyűjtők veszik.
2021. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A bakelit miért lenne jobb a flac-nél vagy a waw-nál? Ugyan úgy digitálisan dolgozzák fel a zenét, nem pedug analóg jelúton megy keresztül mint a régi idők bakelitjei. Így szerintem nem külömböznek a mai bakelitek a neten elérhető digitális formátumoktól. A gyüjtőknek egy dísz. De hogy jobb lenne vagy több lenne benne a kakaó... Kétlem.
2021. márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
a CD megy le lefele és ezért örülök hogy a rock és metal albumok amiket vásárolok, van igény rá. kisebb bandáknál azt vettem észre, hogy közösségi finanszirozás van rájuk. pl. kickstarter. van elég előfizető, akkor abból jön is kiadás
2021. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nem mindegyikre digitálisan dolgozzák fel a zenét. Van, amelyikre igen, de digitális és digitális között is van különbség, elsősorban a mintavételi frekvenciát (sampling rate) tekintve. Ha érdekel, kifejthetem bővebben a technikai hátterét.
2021. márc. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy látom, hogy annyira nem népszerű már a CD, viszont az utóbbi időben olyan, mintha elkezdett volna visszatérni a single korszak, legalábbis német rapperek sorban adnak ki olyan CD-ket, amiken 1 szám van+az instrumentálja, esetleg egy remix.
2021. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!