Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi ez a sok launchpad "cover"...

Mi ez a sok launchpad "cover" youtube-on?

Figyelt kérdés
Nem is tudtam hogy már az is zenélés ha ütemre nyomkod valaki egy vezérlőt, és csinálja alá a "fényshow"-t. Csak én vagyok ennyire elmaradott, hogy ezt nem hogy cover-nek hanem még zenélésnek sem lehet nevezni, vagy ennek tényleg nincs értelme?
2021. márc. 20. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ha ilyenekre gondolsz, akkor azt kell mondjam, hogy nem olyan egyszerű az. 😗

2021. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy ennyire elmaradott. Ez ugyanaz a beszűkült tudatállapot, mint amikor valaki azt mondja, hogy csak a fizikai munka valós, aki egy irodában ülve keres pénzt, az napi 8 órában pasziánszozik csak. Csak a te verziód az, hogy a 'zenéhez fizikai hangszereket kell megszólaltatni, mert csak az a hang az igazi amihez valamilyen tárgyat meg kell ütni vagy fújni. Tehát az elektronikus zene az nem zene, csak zaj, hiszen az nem autentikus. Autentikus zene = az ősember is létre tudja hozni, és nem kell hozzá áram'.


A zeneszerzés egy kreatív tevékenység, amihez érzék kell, meg tudás is. Itt egy másik, 1 darab filmből kiragadott mondatból lesz komplett zene (nem cover):

https://www.youtube.com/watch?v=CFG5dk1GyRo

2021. márc. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ohm. Szintetizátorozok is. És szeretem az elektronikus zenét is. Én arra gondolok, hogy valaki fogja, felvág egy zenét fél mp-es darabokra, vagy épp milyenekre, és azokat indítja el, plusz alá kever valami mutatós fényshow-t, az nem tudom... Szerintem nem cover, max a fényshow-ba van valami művészi érték.


Amit küldtetek az viszont tetszik. :D

2021. márc. 20. 21:17
 4/8 A kérdező kommentje:
És az olyanokat megnézem amiket linkeltetek. Hogy 0-ról összeállítanak egy létező zenét. De annak amit leírtam, még mindíg nem igazán értem az értelmét.
2021. márc. 20. 21:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, az elektronikus szintetizátor is ugyanúgy effektezhető előre beállított sample alapján, hogy ugyanaz a billentyű lenyomása X módban ilyen, Y módban olyan, Z módban amolyan hangot adjon ki, így egy hangszeren megtöbbszörözhető az előállítható hangok mennyisége.

A launchpad pont ugyanazt csinálja, csak a sample fájlok nem előre definiáltak hanem módosíthatók, és ezek a hangfájlok nem adott billentyűkhöz, hanem érintőpadokhoz vannak társítva.

A cover videó sem igazán a látványról szól, inkább a tudásról, hogy valaki képes szintén a semmiből közel ugyanazt a hangot előállítani, amiből ismert és felkapott számokat lehet reprodukálni.

2021. márc. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én továbbra sem értem, hogy a kérdező pontosan mire gondolt. 😄 Linkelj egy olyat, légyszi.
2021. márc. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2021. márc. 21. 11:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, az ilyenek létjogosultságát én sem értem, nem nevezném covernek, mivel az eredetit játssza vissza. Így látatlanban még azt is rá merem mondani, hogy némelyik kamu, és csak ritmusra lenyomkodja az egyes gombokat. 🙂
2021. márc. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!