Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meg lehet tanulni otthon...

Meg lehet tanulni otthon egyedül próbálgatással gitározni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 00:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg. A nagyapám így tanult meg gitározni. De ha rám hallgatsz, akkor inkább szerzel egy tanárt
2021. márc. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet, de ha valamit elkezdesz rosszul fogni, tartani, pengetni, stb., akkor nincs, aki rád szóljon, és mire rájössz, hogy rosszul csinálod, teljesen beidegződik és nagyon nehezen fogsz tudni változtatni. Jobban jársz egy tanárral.
2021. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én így tanultam. Az elején minden nap, aztán idővel egyre ritkábban vettem elő a gitárt. Ez volt 2 éve, mostanra már elég magabiztosan állítom, hogy a legtöbb számot meg tudom tanulni és improvizálni is tudok. Abszolút hallásom viszont sajnos nincs, szóval csak fül alapján nem tudok pengetni egy ismeretlen számot. Ess neki, de ha van rá lehetőséged, akkor a tanárral a zeneelméletet is jobban megtanulhatod, és nem kell youtubeon bogarászni állandóan.
2021. márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nincs a YouTube-on olyan tanfolyam, ami nulláról elvisz valahová. Össze-vissza csapongó magamutogatók vannak, akik vagy hirdetik magukat, mint tanár, vagy valamilyen tudás birtokában okoskodnak. Ami persze nem jelenti, hogy minden hülyeség, de akkor sem úgy tanulunk gitározni, hogy Satriani mesterkurzusát nézzük, ami ez esetben tök értelmetlen.


Persze a legindokoltabb a tanár, de vannak más utak, amivel el lehet indulni. Például itt meg lehet vásárolni-ha jól emlékszem egy zeneóra áráért-egy komplett kezdő tudástárat: [link]

Vannak más utak is, én ezt ajánlom.

2021. márc. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Valamint az előzőhöz írnám még: https://www.youtube.com/user/gitaroznijo


De Ő is oktat neten, személyesen. A csatornán lévő anyagok hasznosak. Érdemes egy utat kiválasztani és azon haladni, amíg egy viszonylagos biztonságra nem teszel szert a hangszeren.

2021. márc. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

3-as vagyok. Úgyértem youtuberól tanultam. Ha megy az angol, akkor eszméletlen mennyiségű kezdő gitárlecke tárul eléd. Kezdésnek Smoke on the water, Come as you are, Rózsaszín párduc, meg a többi egyenkénti pengetős dal, utána lassacskán belemész a nyitott akkordokba, Em/C/G/D és ezek váltogatásai. Idő fog kelleni, míg ezek magabiztosan menni fognak. Utána Am/F/C/G váltogatásai, na meg még pár másik chord progression. Majd lassan belemehetsz power akkordokba is, pl. Nirvana - Smells like teen spirit. Én ekkortájt vettem elektromos gitárt is, elég sokáig a power akkordokkal szórakoztam. A következő az akkord kipengetés volt, pl. Ocho Macho - Jó nekem, Szeretni valakit valamiért, Warrant - Blind Faith, ezután meg lassan mehetsz a szólók felé.

Nekem valahogy így nézett ki a tanulási folyamatom. 😄

2021. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Waff ***** válasza:
6@: mik azok a power akkordok?
2021. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Magyarul kvint akkordok, ha jól tudom. A rock, metál, punk zenék többsége nagy részben ezekkel operál. Van egy root (gyökér) hang, ami mellé fogsz még 1 vagy 2 hangot, majd csak ezt a 2-3 húrt pengeted, a többit tompítod. Többnyire barré fogásban.
2021. márc. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Waff ***** válasza:
76%
Magyar nyelvben nincs olyan hogy "gyökér hang". Alaphangnak hívják amire te gondolsz. És olyan sem létezik hogy "kvint akkord". Kvint fogás van, ami nem akkord,az akkord legkevesebb három hangból áll (alaphang, terc, kvint). És alapjáraton a kvinteket nem barréban fogod.
2021. márc. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

Gyökér vagy nem gyökér, kvint vagy nem kvint, attól még a power akkord az power akkord. Örülök, hogy lepontozol, bár nem értem az okát. Ezekre gondoltam:

[link]

2021. márc. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!