Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Más is úgy gondolja, hogy a...

Más is úgy gondolja, hogy a 2000-es években több színvonalas, értelmesebb zene készült, mint manapság, vagy csak a nosztalgia szépít meg sok mindent?

Figyelt kérdés

'97-ben születtem. A mai zenék közül is meghallgatom a nekem tetsző dalokat, de úgy gondolom, a 2000-es években mintha jobb dalok születtek volna. Amikor kisgyerek és általános iskolás voltam, nagyon sokszor hallgattam a Danubius, illetve a Sláger Rádiót is.


A mai napig nagyon szeretem az alábbi együtteseket: Groovehouse, Desperado, Nox, Crystal, TNT, Zanzibár, United, Hooligans, Fiesta, Bon-Bon.



2021. márc. 23. 18:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem csak nosztalgia.


Amiket felsoroltál, azok kb a 2000-es évek leghitványabb magyar konzumszemetei.

2021. márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Egyetertek veled, bar ezeket az együtteseket csak nosztalgia ok hallgatom már, de a mostani előadók nem fognak szerintem 10 év múlva már eszembe jutni.
2021. márc. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
*nosztalgiabol, bocsi sok volt a bor + autocorrect 😂
2021. márc. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ízlések és pofonok. :)


Most jutott eszembe, hogy a V-Tech kimaradt. Szerintem ők is alkottak jó dalokat.

2021. márc. 23. 19:07
 5/23 A kérdező kommentje:
Ahogy a Unique együttes is.
2021. márc. 23. 19:10
 6/23 A kérdező kommentje:
Zsédát is szerettem/szeretem, ő a mai napig zenél. Nagyon kellemes hangú nő, igényes dalokkal.
2021. márc. 23. 19:45
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
Én Lolát szeretem meg nagyon. :D
2021. márc. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szintén '97-es vagyok, és bennem is felmerült ez a kérdéss. Őszintén nem tudom, hogy ez a nosztalgia miatt van-e, de én is több magyar együttest szeretek a mai napig pl Unique, Nox, Crystal, ugyanakkor ha a Crystalnál maradunk, Kasza Tibi újabb munkássága már egyáltalán nem jön be.

De egyébként külföldi zenéknél is ugyanezt megfigyeltem. Én teljesen őszintén mondom, és nem fikázásból, hogy ha pl Ariana Grandét vesszük, aki elég híres, egyetlen száma sincs, aminek legalább a dallamára emlékeznék. Ugyanakkor gyerekként, mikor még internet se volt, sok pop zene megmaradt bennem, pedig csak véletlenszerűen hallottam a rádióban. Nemrég meghallottam egy számot, akit kb 15 éve hallottam, és egyből emlékeztem a dallamára.

Másrészt most is van egy-két dallamosabb szám, szóval nem azt mondom, hogy a mai pop zene hulladék, csak valahogy szerintem régebben dallamosabb volt.

2021. márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Lolát én is szerettem. Kasza Tibi újabb munkássága nekem sem tetszik.


Ezzel én is így vagyok. A múltkor például meghallottam az Alane című dalt a rádióban, kb. 13 év elteltével. Tudtam, hogy ismerem a dalt még gyermekkoromból, csak szövegfoszlányokat nem tudtam felidézni, mivel nem angol nyelvű a dal. :D A lényeg a lényeg, a régi dalok sok esetben dallamosabbak, fülbemászóbbak voltak.

2021. márc. 23. 20:24
 10/23 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz.
2021. márc. 23. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!