Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő/haladó zenészek, zenekar...

Gd628 kérdése:

Kezdő/haladó zenészek, zenekarok milyen az ideális próba körülmény nektek?

Figyelt kérdés
Kérdésem leginkább arra irányulna, hogy akik aktívan zenélnek kezdő vagy haladó zenekarok, mennyire szívesen próbálnátok egy olyan helyiségben, ahol csak fülmonitorban zenélhetnétek? Nincs gitárerősítő, nincs akusztikus dob csak elektromos és mindenki fülmonitorban hallja a muzsikát. Nyilván profibb zenekarok sok esetben már így próbálnak, hiszen a koncerteken is fülmonitort használnak és így nem szükséges mindent kihangosítani. A dob persze legneccesebb, de ezért lennék kíváncsi hogy amatőrebb zenekarok hogyan viszonyulnak ehhez, fontos-e próbán is a zúzás akusztikusan vagy lehet potenciál a "csendes" próbában is?

2021. márc. 25. 09:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Rossz
2021. márc. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés nyilvánvaló phaszság, teljes tudatlansagot sejtet a témában.



"Nyilván profibb zenekarok sok esetben már így próbálnak, hiszen a koncerteken is fülmonitort használnak"


Ez a mondat konkrétan fizikai fájdalmat okozott, különös tekintettel a nyilván szóra.

2023. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Jó persze, nem lehet általánosítani tudom, viszont a többségre igaz lehet én úgy gondoltam az állítást. De mi a problémád a kijelentéssel? Az hogy a profi zenekarok többsége fülmonitorral koncertezik ez a hamis állítás? Vagy az hogy a próbateremben is fülmonitort használnak?

Előbbit elég könnyű ellenőrizni hiszen LÁTOM ha ott vagyok egy koncerten (vagy felvételekről) hogy ott a fülmonitor a fülükben, a próbatermekbe már nem látok be, de a nyilván szó arra vonatkozott, hogy AKI fülmonitorral koncertezik, azt nem tudom elképzelni hogy próbán ne azt használna, különben honnan tudja hogy mit fog hallani a koncerten??

2023. máj. 14. 12:04
 4/23 anonim ***** válasza:
#3 lehet még próbálni sem próbáltál soha. :)
2023. máj. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
De próbáltam már, fülmonitor nélkül, zenekarral. De ez most hogy jön ide? Nem értem mi a probléma a kérdésemmel, mert szakmai alátámasztást, vagy megcáfolást még nem kaptam itt. Hogy miért hülyeség amit gondolok..??
2023. máj. 14. 14:48
 6/23 anonim ***** válasza:
Akkor egy egyszerű példa, trombitával mit csinálsz?
2023. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Erre gondolok, csak hogy ne kelljen külön rágugliznod:


[link]

2023. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Mindig vannak speciális esetek, persze hogy egy olyan zenekarban ahol olyan akusztikus hangszerek előfordulnak mint a fúvósok pl. nem tudnak csak és kizárólag silent módon próbálni. De ezzel nyilván az adott hangszeres és a zenekar is tisztába van, hogy ők soha nem fognak tudni "csendben" és csak fülmonitorban próbálni. Ettől még szerintem a kérdésem nem totális hülyeség, mert Magyarországon (véleményem szerint) a legtöbb amatőr zenekar valamilyen rock felállás. Vagy legalábbis gitár(ok) + dob + jobb esetben szinti kombináció. És még profi zenekarok nagy része is ilyen felállásban működik, vagy +1-2 HD bejátszó háttérsáv ezen felül, ha már valaki próbál igényesebb hangzást koncerten is összehozni.


De az alap kérdésem továbbra is a kicsi, amatőr, néhány fős, garázsban próbáló 1-2 fős zenekarokhoz szólna, akikből vélhetően a legtöbb van az országban. Ők mit szólnának ha eszközük és lehetőségük lenne rá, csak fülmonitoros próbákhoz kialakított próbateremben, ha nem kellene a garázsban csörömpölni, cserébe olyan hangzást alakítanak ki monitorba amilyet szeretnének? Sokan élnének ilyen lehetőséggel vagy mindenképp kell az akusztikus dob és a gitár alap a próbára és hogy minden ki legyen hangosítva? Én próbáltam anno akusztikusan zenekarral, akkoriban baromira örültem volna fülmonitoros lehetőségnek, ha nem csak a cinek ütemére kellett volna játsszani/énekeleni, hanem mindent hallottam volna rendesen. De ez csak egy vélemény.

2023. máj. 14. 15:19
 9/23 anonim ***** válasza:

Önmagában a fülmonitorral semmi gond nincs, nem is írtam sehol, semmi akadálya annak hogy fülmonitorral próbálj, a dobon mondjuk nem tudom hogy mit kell hangosítani egy próbateremben, vagy egy erősítőn, vagy bármin, én többnyire inkább füldugót használtam, olyankor egész jó volt az arány.


A másik ami eszembejutott, elektromos dobon a cintányérokkal mi a helyzet? Hogyan zengeted ki? Hogyan halgattatod el?


Egyébként az akkusztikus hangszer egy zenekarban nem speciális eset, kezdő rockzenekarok meg lehet azért sem szivesen próbálnának így, mert hamar elmenne a kedvük a saját bénasaguk miatt. A hangerő elfedi a hibákat. Most volt koncertünk, készült videó és hangfelvetel is, hát előre félek. :)


(Mondjuk mi 30-an voltunk monitor nélkül)

2023. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ebbe még muszáj belekötnöm.


1-2 fős zenekar?


A 2 még oké, azt hívják duónak, bár a zenekar kifejezést nem tudom hogy használja-e bárki, de 1?


Az már biztosan nem zenekar.

2023. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!