Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Felnőttként érdemesebb hegedül...

Felnőttként érdemesebb hegedülést folytatni, vagy nekiállhatnék zongorázni, ha az jobban vonz?

Figyelt kérdés

Kamaszként volt egy hegedűs-szerelem korszakom, miután a zongora tanulásról le kellett mondjak tanár hiányában.

Csupán 2 évig hegedültem, de nagyon intenzíven, nagyon-nagyon szerettem, és napi több órát is gyakoroltam.


Azonban a szenvedély alább hagyott, költöztem, nem tudott jönni velem a koliba a hegedű, de mindig ha hazajárok a szüleimhez, akkor simán gyakorlok egy nap 3-4 órát szüntelenül, és próbálok felzárkózni a régi szintemre - nem mondom, hogy felejtek, mert minden megvan a fejembe, csak a kézügyességem lankadt főként.

Azonban most, hogy lehetőségem lenne zongorázni tanulni igencsak vonz.


Ugyanakkor sok helyen hallom, hogy felnőttként nem érdemes belekezdeni új hangszerbe, és meglévő tudást érdemes fejleszteni. És valamilyen szinten azért is frusztrál a zongora gondolata, mert kicsik a kezeim, rövidek az ujjaim.


Mindenképp folytatnám a zenélést, de jelen pillanatban (illetve már évek óta játszadozok a gondolattal) a zongora közelebb áll a szívemhez. Érdemesebb lenne mégis a hegedülést folytatni?



2021. ápr. 3. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Érdemesebb a zongorával folytatnod de nem kell teljesen elhagyni a hegedülést sem.
2021. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Negyven évesen kezdek visszahúzódni a zenéléshez, szerintem ne térítsen el semmi, mert el tudnak szökni az évek, és úgy tényleg nem lehet semmit megtanulni.
2021. ápr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hány éves vagy, ha szeretnéd, kezdd el, és élvezd! :)


De ha belekezdesz a zongorába, és marad mellette erőd, és időd, a hegedűt sem engedném el teljesen. Nem kell 3-4 óra gyakorlás, egy is elég, ha épp annyira van időd.

De persze ezt te érzed, csak javaslat.


Hajrá! Muzsikára fel! :)

2021. ápr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!