Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a kedvenc progresszív...

Melyik a kedvenc progresszív rock együttesetek?

Figyelt kérdés
Nekem sok van, pl Pink Floyd, Genesis, Yes, King Crimson, Camel.

2021. ápr. 3. 16:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Olyan együttest, ami kifejezetten progresszív rockot játszik, nagyon keveset ismerek.
2021. ápr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A régiek közül Genesis, újabbakból Dream Theater (a Black Lines albumig bezárólag) illetve az Ayreon is bejön.
2021. ápr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Emerson, Lake and Palmer
2021. ápr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Pink Floyd, The Doors
2021. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Régiek: Rush, Yes, King Crimson, Pink Floyd.(ebben a sorrendben)

1990-2000-res éra: Dream Theater, Fates Warning, Queensryche, Symphony X, Tool.

Modern éra: Periphery, Haken, Pagan’s Mind, Riverside.

Extrem Prog metal: Meshuggah, Mastodon, Gojira, Opeth, Cynic, Death(kései).


#2.Black Clouds nekem is egyik kedvencem. Utána is csináltak jó számokat, de Portnoy kilépésével valahogy nem adtak ki már olyan igazi jól albumokat sajna.

Nyilván nem egy új Metropolis vagy Octavarium a cél, de eléggé ellaposodtak sajna.(meg Labrie sem tud már élőben énekelni sajna...)

Ha ők bejönnek amúgy az utóbbi 2-3 Queensryche album biztosan bejönne.

Énekesváltással ők teljesen új erőt kaptak és az új DT érában készült albumuknál biztosan jobbak.

2021. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
#5: igen, elég önismétlővé vált a DT, meg szerintem nem veszik figyelembe James romló hangi adottságait. Pont az Ayreon The Human Equation albumánál érzem, hogy az a stílus, az a terjedelem sokkal jobban fekszik neki, mint az újabb kori Dream lemezek énekszólamai.
2021. ápr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

#6.Szólóalbumoknál úgy szintén sokkal jobb Labrie hangja.

A középtartománya még tökéletes, a legutóbbi pesti koncertjén is küszködött a magasokkal amiből nem is volt kevés a Metropolisnál, de még a Distant énektémáit sem tudta kiénekelni.


Alapvetően imádom a hangját, fölig a Change of Seasons-nál ahol minden idők egyik legjobb vokálteljesítményét hozza, de valóban sokat romlott.(bár ez betudható annak hogy a 90-es évek végén hangszál károsodása volt)

Hallottam azt az albumot is, bár csak 1-szer és nem mostanában. Ha lesz 2-3 órám belevetem magam kicsit jobban.(Ayreon művek elég komplexek és hosszúak is)


DT új albumát annak ellenére várom, hátha most túllépnek a saját határaikon.(1-2 éven belül jön elvileg)

Bár szerintem Portnoy visszatérésével lehetne amolyan "Perfect Stranger hatás" és még 1 jó albumot szívesen meghallgatnék tőlük. Bár Petrucci sem tud nagyon újat mutatni az új szólóalbumot meghallgatva. A dallamosság megvan, de nincs olyan már amit nem játszott volna el egyszer.(a kimaradt részeket eljátssza amúgy a Sons of Apollo, de őket meg nem szeretem, Soto jó de inkább Malsteen mellett szerettem hallgatni)

2021. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nektar, Yes
2021. ápr. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Genesis
2021. ápr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a Genesist!!!!!💖💖
2021. ápr. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!