Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a kedvenc progresszív...

Melyik a kedvenc progresszív rock együttesetek?

Figyelt kérdés
Nekem sok van, pl Pink Floyd, Genesis, Yes, King Crimson, Camel.

2021. ápr. 3. 16:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10%
Székely Pite Zenekar
2021. ápr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
13%
Nekem is a Székely Pite Zenekar
2021. ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
27%
Genesis, Pipet flowerné Orbán Zenekar, Pipi Józsi együttes
2021. ápr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 brianmateee ***** válasza:
100%

Én a Pink Floydot nem sorolom prog rocknak, mert szerintem annyival másabb, mint bármi, hogy maga a Pink Floyd a műfaj neve, amit ők csináltak.

Amúgy Genesis, ELP, King Crismon, Camel, Yes, Rush, Kansas és még a korai Queen albumok is némi átmenetet képeznek a Prog és a Glam rock között.

2021. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#14.Ezzel nem értek egyet.

Korai időszakban valóban csináltak egyedi dolgokat, pszichedelikus rock műfajban még amiben voltak prog rock-s elemek is.

De utána ők is átálltak a kommerszebb prog rock-ra és ebben nagy szerepe volt a Yes sikerének is. Szóval én simán oda sorolnám.

A Dark Side of The Moon, Wish You Were Here, The Wall hármas simán alapmű és iszonyat sok bandát inspirált és ezek izig-vérig prog anyagok, bár nem annyira mint a Yes vagy a King Crimson korai művei mert azokban több volt jazz/klasszikus zenei elem, de simán odatehető egy Close To Edge vagy 2112 mellett kidolgozottságban.

Ami a különbséget jelenti mégis az a hangszeres játék nehézsége, és összetettsége, talán ebben mondanám könnyebbnek sokkal a Pink Floyd zenéit.

De nem mellesleg szeretem ők is nagyon, mint a többi prog rock-ost is, nagyon jó zenét játszanak jó hatásuk volt, de nem volt egyedibb mint egy Genesis mű.

2021. ápr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
A Flower?
2021. ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 brianmateee ***** válasza:
100%

*15


Lehet, hogy nem egészen úgy fogalmaztam meg ahogy gondoltam, nyilván bőven befér a prog rockba, egyébként az Animals-t kihagytad, szerintem sokszor elfelejtik, hogy az mennyire zseniális alkotás.(Ha már itt tartunk, véleményem szerint az Animals a legprogosabb.) Csak egyszerűen nem olyan progresszív zene-ként gondolok rá, mint mondjuk egy Yes, vagy ELP. Konkrétabban nincsenek olyan gyakran stílus- vagy ritmusváltások, ami számomra fontos a műfajban, de ettől függetlenül elismerem, ha prog rocknak szokták besorolni. Pont azért, mert nagyon is ki van dolgozva. Sőt, annyira, hogy néhány részletnél mindig csak fogni tudom a fejem, hogy hogyan lehet valami ennyire tökéletesen a végletekig átgondolva. Röviden nincs bajom azzal, ha prog rocknak mondják, egyszerűen csak úgy gondolom, hogy az ő zenéjük az egy külön műfaj, ami nyilvánvalóan a pszichedelikus és prog rockból táplálkozik. De a Floyd az Floyd, és nem más. Ez az én véleményem, nem kell egyetérteni.

2021. ápr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
15%
Meggei paplemente óriás gague
2021. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%
Hogy mi?
2021. máj. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Jimi Hendrix, Jethro Tull, Uriah Heep, Mini, Kex, Taurus, Syrius
2021. júl. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!