Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a kedvenc metál/rock...

Melyik a kedvenc metál/rock zenekarotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék megismerni néhány új, vagy legalábbis eddig általam annyira nem figyelemmel követett metál/rock zenekart, szóval nagyon örülnék, ha megírnátok, hogy Ti melyik zenekarokat szeretitek leginkább ebben a műfajban! 🤘🏼


Esetleg ha gondoljátok, a kedvenc dalotokat/albumotokat is leírhatjátok! 🖤



2021. ápr. 8. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Innen az első válaszom szerintem helytálló, alműfajonként leírtam elég sokat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__10417228-tu..

Albumokról pedig annyit hogy a pályafutás közepéről érdemes indulni, mert ott nagyjából elérték a csúcspontjukat a bandák többsége.

Mivel rengeteg alműfaja van, és azokat is tovább lehet osztozni és 2 banda is nagyon különbözhet ezért nincs igazán kedvencem.

Mondjuk én a prog anyagokat szeretem a legjobban talán, arról meg itt egy szép lista:

[link]

De természetesen a neoklasszikus anyagokat sem vetem meg:

[link]

Ha még most kezdtél bele a műfajba javaslom a Thrash Big4-t, az alap NWOHM bandákat, a korai heavy metal bandákat(Black Sabbath, Dio, Led Zeppelin, Deep Purple stb.).

Rock-nál Alice Cooper, Alice In Chains, Pixies, Radiohead, Pink Floyd, stb.

Rengeteg van.

2021. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
The Cure, The Cult, The Sisters Of Mercy, The Mission, The Birthday Party, Nick Cave And The Bad Seeds, Rosetta Stone
2021. ápr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Pitegamer ***** válasza:

Nirvana: milk it, smells like a teen spirit, come as you are, something in the way

Green day: boulevard of broken dreams, 21 guns, 21st century breakdown, when I come around, wake me up when September ends

Linkin Park: in the end, numb

Nickelback : savin' me, how you remind me, someday

Bon Jovi: you give love a bad name, always, livin' on a prayer, it's my life

2021. ápr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 D-Mano ***** válasza:

Band-Maid

Beautiful sin

Krypteria

Arch enemy (Gossow-korszak)

Mortal love

Dolls Boxx

2021. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha esetleg a nu metal is bejön, akkor itt tudsz nézelődni, hátha:

[link]

2021. ápr. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mono Inc (gothic metal); kedvenc albumok pl Together Till the End, After the War, Nimmermehr, Welcome to Hell
2021. ápr. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*gothic rock, bocs
2021. ápr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! 🖤


Nem most csöppentem bele a műfajba, apukámnak hála születésem óta jelen van az életemben a rock/metál, nem is nagyon hallgatok más műfajú zenét. ☺️🙈


Elég sok zenekart ismerek, de biztos nem az összeset, már az eddigi válaszokban is voltak olyan bandák, akiknek eddig nem hallgattam a számait. :)

2021. ápr. 9. 10:19
 10/15 A kérdező kommentje:
Az még kimaradt, hogy bármilyen alműfaj jöhet, mindenféle metált szívesen hallgatok! 🤘🏼
2021. ápr. 9. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!