Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy vitte ilyen sokra a...

Hogy vitte ilyen sokra a Tankcsapda?

Figyelt kérdés
Szerintem a Tankcsapda primitív, alul hangszerelt, gagyi zenét játszik, a szövegeik totál eröltetettek és minden számuk kb. egy kaptafára megy. Lukács és Sidi csak egyszerű suttyók, de Fejes még ráadásul kajakra antipatikus is. A zenei képzettségüket tekintve egyikük sincs valami eget rengető magaslatokban. Hogy lettek mégis ilyen népszerűek? Tényleg ennyire van igénye az átlag magyarnak? Nektek mi a véleményetek?

2021. ápr. 13. 01:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Régen jó zenéik voltak, ez hozta meg a népszerűséget.

Csak aztán eladták magukat ki tudja miért (nyilván van az a pénz), és átmentek tucatzenés gagyiba.


Szóval régen jók voltak, utána meg jó helyre tették a seggüket, ennyi.

2021. ápr. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

1) Nagy slágerrel indultak, ami alapnak tökéletes.

2) Fülbemászó a dalok többsége, azaz vállalható az "alterosoknak" és a szélesebb közönségnek is.

3) Mainstreammé a Mennyország Touristtal váltak, ami annak köszönhető, hogy épp akkor volt divat a nu metal és egyéb rockosabb műfajok (Blink-182, Creed, Dave Matthews Band, Disturbed, Korn, Limp Bizkit, Marilyn Manson, NIN, Radiohead, RATM, Santana, SOAD, Stained, Tool... stb.)

2021. ápr. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
Sosem volt stílusom ez a csimbumm zene.
2021. ápr. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
nem értem a leírásodban a habitus részt. semmiképp se keverendő a munkásságukkal. ők egy sokoldalú rockzenekar, pontosabban volt és mindig időben felismerte a trendeket. ez volt a punk-al, grunge-al, grooveal és nu metallal is. soha ennyi szövegelést nem hallott a nép szabad stílusban. érdették h a egyszerűséget hogy lehet beadni ízlésesen. nem csak megtanulták lefogni azokat a hangokat, hanem megtöltötték élettel. ez tartott kb 2009-ig. hosszú időszak és talán jobb lett volna utána átkondolni az újabb koncepciót. ötletek ugyanúgy megvannak, de hiányzik a spiritusz. lehet találgatni ki volt a ludas dologban. na ez
2021. ápr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
A habitus szerintem ugyanúgy hozzátartozik egy zenekar megítéléséhez mint a számaik. Zeneileg, értem én, hogy ebben a stílusban nem kell szimfóniákra számítani, 2 gitárral, meg egy dobbal eleve értelmezhetetlen az igényes hangszerelés fogalma is. De mondjatok egy olyan dallamot a Tankcsapdától ami az alap ronggyá használt zenei tempókon kívül valami egyedi ötletet, fantáziát, dallamot, igazi zeneiséget mutatna és itt most nem az érdekel, hogy mennyire tudnak ritmust váltani, amit egyébként Fejes rendszeresen el szokott b*szni koncerteken. A szövegezés lehetséges, hogy szókimondó volt, de ebben azért annyira nem voltak egyediek. Amitől népszerűvé váltak az, hogy nem féltek trágár szavakat ügyesen, természetes módon használni, később persze ez is elműviesedett.
2021. ápr. 13. 13:09
 6/27 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%
Az átlag magyarnak erre van igénye: https://www.youtube.com/watch?v=lThYQGtonf8
2021. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

tedd fel a Jönnek a férgek c. lemezüket és érteni fogod mitől voltak mások a 90es években.

van itt sima rockdal, punk, speed metal stílus és elvont dolgok

2021. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
A rockerek között azért, mert a 90-es években jó zenét csináltak. A mainstreamben azért, mert később a nagyobb bevétel kedvéért átváltottak gagyi popzenére.
2021. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

A korai Csapda (90-es évek) még egész jó volt, a szövegvilága is, mert akkoriban még nem a szókimondáson volt a hangsúly, hanem a mondanivalón, filózáson, és a remek rímeken, de még az ezredforduló táján az Agyarország is jó volt zeneileg és szövegileg.


Bár nekem a zene: az zene, de ha már a versírásra is kitértél kérdező, akkor idézek egy-két Tankcsapda versből.


20 éve megírta Lukács azt a transzhumanista disztópiát, amit most a kovidos világgal előkészít a hatalom:


"Aki nem vak látja mi a lényeg

A szegény minden nap szegényebb

Aki gazdag az meg tovább hízik

Itt már senki senkiben nem bízik

Aki nem vak annak tiszta az ábra

Itt mindenek megvan az ára

Bankár fiúk autóban ülve

Hajléktalanok falnak dőlve


Az egyik whiskeyt jéggel

A másik egy kiflivéggel

Én meg a gitár húrjait

Tépem éppen


Aki nem vak annak tiszta a kép

Vesszen az ember éljen a gép

Egy napon majd eljön biztos hát

Üdvöz légy digitális Krisztus


Az égen a gép a gyomrába’ bomba

Lángol a város a házak romba dőlnek

Emberek embereket ölnek

..."



Egy másik dalszövegből is egy részlet:


"Beleléptél a körbe, jobb ha én mondom el:

Aki ma kezet ráz veled, holnap az tüntet el.

De ha senki nem tesz túl hamar jégre,

A címlapokon leszel majd végre.


Kamerák, reflektorok vesznek körül,

Pokolra kíván majd, aki most veled örül."



Mindevvel együtt (ennek ellenére) sose volt a kedvenc zenekarom, de az első 10-12 évük -változó minőségben bár, de- színvonalas volt.

2021. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, engem mindig is idegesített a zenéjük. egyébként valószínűleg elég sok külföldi rockbandával is így lennék, ha nem csak egy-egy foszlányt vennék ki a sokszor eléggé ostobácska és primitív dalszövegeikből.

egyébként hány rockegyüttest tudsz, akinek eredeti mondanivalója van? a legtöbben vagy a mainstream, vagy egy szűkebb réteg (legjobb esetben pedig saját kezdeti korszakuk) kliséit puffogtatják.

2021. ápr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!