Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy vitte ilyen sokra a...

Hogy vitte ilyen sokra a Tankcsapda?

Figyelt kérdés
Szerintem a Tankcsapda primitív, alul hangszerelt, gagyi zenét játszik, a szövegeik totál eröltetettek és minden számuk kb. egy kaptafára megy. Lukács és Sidi csak egyszerű suttyók, de Fejes még ráadásul kajakra antipatikus is. A zenei képzettségüket tekintve egyikük sincs valami eget rengető magaslatokban. Hogy lettek mégis ilyen népszerűek? Tényleg ennyire van igénye az átlag magyarnak? Nektek mi a véleményetek?

2021. ápr. 13. 01:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
2021. máj. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
11-es ezt nagyon benézted, az általad linkelt kérdéseket nem én tettem fel. Az LGT mérföldekkel jobb zenét csinált mint a Tanksapka, Presser az ország legtehetségesebb zenésze, a Tanksapkából mondj egy hasoló kaliberű tehetséget.
2021. máj. 2. 18:21
 13/27 anonim ***** válasza:
84%
Nemcsak Fejes, hanem a másik kettő is antipatikus számomra. Az, hogy pénzért benyaltak a kormánynak, az szerintem inkább szégyen, mint dicsőség.
2021. máj. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Sok a proli Magyarországon, akiknek a rockzene valami 2 akkordos gitártépést és sörszagú, fesztiválon hányós rímszótárból kilopkodott dalszöveget jelent. Végülis lehet rá üzekedni, meg egymást páholni a csehóban.
2021. júl. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Waff ***** válasza:
100%

"...2 gitárral, meg egy dobbal eleve értelmezhetetlen az igényes hangszerelés fogalma is...."


Látszik hogy olyan jól értesz a zenéhez, hogy még azt sem tudod hogy a Tankcsapdában csak 1 (azaz egy) gitáros van, és mindig is egy gitáros volt, kivéve a nagyon korai próbálkozásaikat amikor 2 gitáros erősítette a csapatot, de az csak pár hétig/hónapig tartott....'89 környékén.

Sosem tartoztak a kedvenceim közé, és valóban elnyálasodtak/elpoposodtak a 2000-es évek elejétől. És tényleg zeneileg nem egy Bach szintet képviselnek, de nem is kell, pont az a lényeg. Nyers punk-rockos hangzás, szókimondó szövegek. Ez jellemezte a 90es években őket, ezért lettek sikeresek.

2021. nov. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

15-ös, hányan gitároznak a színpadon?

https://www.youtube.com/watch?v=I8RZMkrGzJU

Lukács László – ének, basszusgitár (1993 óta); szólógitár (1989–1992)

Fejes Tamás – dob (2000 óta)

Sidlovics Gábor "Sidi" – gitár (2012 óta)

A basszusgitár szerinted mi lenne, talán ütős hangszer? Látszik, hogy mennyire okos vagy. (semennyire)

A többivel egyetértek egyébként, bár én a nyers punk rock-ot ami a kezdeti időkben sikeressé tette őket eléggé réteg zenének gondolom, ezért se értem, mitől akkora sztárok ebben az országban, főleg az utóbbi idők elnyálasodása óta.

2021. nov. 4. 14:53
 17/27 Waff ***** válasza:
100%

Kérdező@: bár a pengetős hangszer neve "basszusgitár", valójában a hangszer NEM gitár (mint ahogy pl a mélyhegedű/brácsa sem hegedű...).

Szóval a basszzusgitárosra sosem mondjuk hogy gitáros, mert nem is az, hanem basszeros/bőgős/basszgitáros...stb. Ha egy együttesben azt mondjuk hogy kettő gitáros van, akkor ott kettő gitáros van, nem beleszámítandó a basszeros, aki mint írtam NEM gitáros. A basszgitár nem gitár és a basszusgitáros nem gitáros hanem basszeros.

2021. nov. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

17-es, persze a Trabant pedig nema autó hanem Trabant. Valóban nem szokás a basszerost gitárosnak nevezni, mint ahogy ilyet én sem írtam sehol. Ettől még a basszusgitár gitár marad.

[link]

2021. nov. 7. 23:27
 19/27 Waff ***** válasza:
100%

Te írtad fentebb hogy a Tankcsapdába 2 gitár van, erre reflektáltam, hogy nem, mivel csak egy basszer és egy gitár van az említett zenekarban.

De ahogy elnézem a soraidat, az a tipikus "galambbal sakkozni" típus vagy. Minden jót kívánok neked :)

2021. nov. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
A hangszertanban a basszusgitár valóban a gitárok családjába tartozik, ahogy a brácsa is a hegedűk családjába. VISZONT rockzenei kontextusban a gitár kifejezést magában nem alkalmazzuk a basszusgitárra, a basszerost pedig sosem nevezzük gitárosnak.
2021. nov. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!