Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Eminem vs. Marduk - melyik...

Eminem vs. Marduk - melyik zene teljesítménye nagyobb?

Figyelt kérdés
kidolgozottság, szöveg, flow, hangulat

2021. ápr. 15. 11:56
1 2
 11/17 anonim válasza:
A hatos, nyolcas válaszoló ritka ostoba em
2022. júl. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
*A hatos, nyolcas válaszoló ritka ostoba ember. Egy beatet összerakni pár óra alatt megvan, míg egy egész zenekarnak együtt működni nem egyszerű feladat, plusz több ezer óra gyakorlás, próbák állnak mögötte, hogy egy albumra felvegyék, illetve fellépjenek, mindennek tökéletesnek kell lennie, meg azért azt, megnézném, hogy rappelne Eminem károgva, ahogy a Marduk énekese nyomja, igen komoly teljesítmény.
2022. júl. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12, Köszönöm szépen!


Kérlek szépen mondd el nekem, hogy mikor és hol írtam azt, hogy egy beatet megírni kisebb dolog, mint összerakni egy komplett számot élőhangszerekkel.


Eminem legtöbb beatjét nem is ő írja, ezért mondom pont, hogy összehasonlíthatatlan ilyen szempontból.


Egyébként én azt gondolom, hogy egy rossz beatet könnyebb megírni, mint egy sablonos, pár akkordos dalt gitárral meg nagyon random dobbal, de egy jól összerakott beatet ugyanúgy nagy munka összerakni, mint egy jó hangszeres dolgot, összességében nyilván nagyobb munka egy komplett zenét összerakni mint egy beatet, NEM VÉLETLEN, hogy egy zenekar legtöbbször több emberből áll, míg beateket általában egyedül csinálnak emberek.



,,plusz több ezer óra gyakorlás, próbák állnak mögötte, hogy egy albumra felvegyék, illetve fellépjenek, mindennek tökéletesnek kell lennie"


Na álljunk már le, azért ne tegyünk már úgy, mintha a Marduk Malmsteeni nehézségű zenéket írna :DDDDDD Nem mondom, hogy a teljes diszkográfiájukat ismerem, de a legtöbb számukat amit ismerek rettentő balf*sz gitáros létemre is max 1-2 nap megtanulni, sima tremolo picking és power chordok, meg néhány minor chord. Ne tegyünk már úgy, mintha a könnyűzene csúcsai lennének, csak azért, mert hangszerek vannak benne. Black metalt játszanak, eleget mondtam ezzel - ha valakinek "zenészként" több ezer órára van szüksége ahhoz, hogy el tudjon játszani egy Marduk albumot, akkor inkább hagyja abba a zenélést, no offense.



Én elismerem hogy egy hangszeren megtanulni játszani normálisan nagyobb kunszt, mint rappelni, de csak akkor, ha egy sz*r gitárost vetünk össze egy sz*r rapperrel.


Ahhoz hogy tényleg jó legyél benne mindkettőhöz tehetség kell.


Annyit írtam, hogy a Marduk egy zenekar, Eminem meg egy szólóelőadó, és 4-5 ember munkáját 1 ember munkájával összehasonlítani nem túl fair dolog, amit ma is ugyanígy gondolok.


Az egyetlen valid összehasonlítási pont az az, hogy a saját műfajában ki alkotott maradandóbbat, és ez alapján egyértelmű a döntés, hiszen Eminem a közvélemény és a saját műfajának képviselői alapján is minden idők 3-5 legjobb rappere közé tartozik, míg a Marduknak köze sincs a legelismertebb/legjobb black metal bandákhoz.


De mondom, egyik előadót sem kedvelem túlzottan, ha black metal akkor Thorns, rappet meg 14 évesen hallgattam utoljára.

2022. júl. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

De akkor leírom neked pár sorban mit gondolok:


Rappelni kisebb teljesítmény, mint megírni egy teljes albumot élőhangszerekkel. Úgy rappelni és olyan albumokat csinálni mint Eminem, viszont nagyobb teljesítmény, mint egy Marduk-szintű zenét megcsinálni. Ha meg összevetem azt, hogy Eminem egyedül van, a Marduk meg egy több tagból álló zenekar, gyakorlatilag összevethetetlenül jobb Eminem.

2022. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Ja, képzelem mekkora zenész lehetsz, kb nulla. Megnézném, hogy játszaná el Eminem azt a magas szintű dobolást, amit a dobos csinál. És igenis gitározni nem könnyű dolog, hiába vered itt a nyálad, egyáltalán nem neked van igazad.


"Kérlek szépen mondd el nekem, hogy mikor és hol írtam azt, hogy egy beatet megírni kisebb dolog, mint összerakni egy komplett számot élőhangszerekkel."

Nem, te ezt úgy adtad elő, mintha egy szinten lenne élő zenét csinálni, pedig nagyon nem. Tulajdonképpen az elektronikus zene a buta embereknek lett kitalálva.

2022. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

,,Ja, képzelem mekkora zenész lehetsz, kb nulla."


Elmondtam, hogy balf*sz gitáros vagyok, életemben nem tanultam zeneelméletet és kb az alternate picking meg a tremolo picking a legtöbb, ameddig az eddig kb másfél-két éves gitárosi "karrierem" alatt eljutottam. És egy Marduk dalt így is kb 1-2 nap megtanulni, még egy ilyen balf*sz gitárosnak is mint én, mert a legtöbb rohadtul primitív (ami nem baj, mert ez a black metal egyik alapvető stílusjegye). Nem mondom hogy mind az, lehet hogy nem, nem ismerem a Marduk teljes diszkográfiáját.


Viszont még így is, 0 zeneelméleti tudással is hozzáértőbbnek tűnök, mint te, akinek 3 komment és 5 személyeskedés mellett a legszakmaibb megnyilvánulásod az volt, hogy ,,magas szintű dobolás". Ha csak sértegetni szeretnél, akkor nem kell megpróbálnod elhitetni velem, hogy értesz bármilyen hangszerhez is, elég, ha elküldesz az anyámba (ha ettől jobban érzed magad), ha viszont tényleg szeretnél vitázni akkor mondjuk elkezdhetnél érvelni is, és esetleg picit belemenni a konkrétumokba, mert azzal nem tudok mit kezdeni, hogy ,,magas szintű dobolás".


,,És igenis gitározni nem könnyű dolog, hiába vered itt a nyálad"


Hidd el, nagyon jól tudom hogy mennyire nehéz vagy nem nehéz megtanulni gitározni, azt is tudom, hogy kb normálisan megtanulni gitározni évekbe telik, míg egy sz*r rappet gyakorlatilag bárki össze tud dobni 10 perc alatt, tisztában vagyok vele, és már 100x leírtam, nem fogom magamat ismételgetni. Egyébként nem verem a nyálam, itt te vagy nagyon butthurt, nem én, te személyeskedsz minden ok nélkül, nem én :DDDD Nem tudom mi bajod van velem, a világgal vagy bármi mással, de ha ettől jobban érzed magad, nyugodtan, a legkevésbé sem érdekel hogy sértegetsz és miért :D.


,,Megnézném, hogy játszaná el Eminem azt a magas szintű dobolást, amit a dobos csinál."


Eminem nem tudná eljátszani ,,azt a magas szintű dobolást" (bármit is jelentsen ez), mint amit a Marduk dobosa, mert Eminem nem tud dobolni. Ahogy valószínűleg a Marduk dobosa sem tudna olyan beateket csinálni, mint Eminem (vagy Dr. Dre, vagy azok, akik a beateket csinálják neki), mert nem tanulta, sőt, olyan szövegeket se tudna írni, mint amilyeneket Eminem, mert ő egy dobos.


Ezt mondtam el mindkét kommentben, mi alapján hasonlítasz össze egy szövegírót egy dobossal? Mi alapján hasonlítod össze a futballt mint sportot a dartssal? Ezért mondtam, hogy összehasonlíthatatlan, és csak a Marduk vokalistáját hasonlítottam össze Eminemmel, aki egy rapper és elsősorban dalszövegíró, mert ez az egyetlen dolog, amiben "objektíven" (valamilyen szinten), össze lehet hasonlítani a kettőt.



Amúgy nem értek kb semennyire a doboláshoz, de a Marduk is kb tele van blast beatekkel, igaz, hogy nagy BPMmel, de ne tegyünk már úgy, mintha Zach Hillről vagy Neil Peartról beszélnénk könyörgöm :DDDD A black metal az egyik legprimitívebb műfaj a metalon belül, ha a gitárnál maradunk, a Marduk riffek gyakorlatilag tökéletesek kezdő gitárosoknak, akik meg akarnak tanulni tremolo pickelni, én is Burzum, Mayhem, meg Marduk riffekkel kezdtem anno tanulni, mert rémegyszerűek nagyon sokszor.

Ha már tényleg technikás és egyedi black metal dobosról beszélünk, akkor Hellhammer vagy Frost, a mainstreamebb BM dobosok közül egyértelműen kiemelkednek. (Mármint ha a 90-es évek norvég/svéd bandáinál maradunk, az "újabb", mostanában népszerűbb bandákat, mint pl a Mgla vagy a Peste Noire nem követem, szóval róluk fogalmam sincs)


De ha kell, leírom neked mégegyszer (elsőre nem sikerült felfognod), hogy alapvetően az élőzene nyilvánvalóan nehezebb műfaj, mint összehozni egy sz*r rapet egy 10 perc alatt elkészített beat-el. De egy olyan albumot összehozni mint amilyeneket Eminem összehozott a 2000-es évek elején (Marshall Matters LP, The Eminem Show) már nagyobb munka, mint összehozni egy középszerű Marduk lemezt ami nagyrészt középszerű zenészekből áll, mert ahhoz már tehetség is kell. SZERINTEM.


Csak itt most minden idők egyik legjobb rapperét hasonlítjuk össze egy közepesnél minimálisan jobb black metal bandával, és ahhoz, hogy valamiben a legjobb legyél, pláne egy olyan dologhoz, amit tényleg milliónyian csinálnak, már konkrét tehetség kell. A Marduk meg egy viszonylag kicsi szubkultúrában is csak egy másodvonalas zenekar.

2022. júl. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Oké, akkor erőlködj tovább, neked akkor sincs igazad. Leszarom, hogy Eminem mennyire "nagy", inkább csak felkapott volt anno, mostmár egy szar az egész, míg a Marduk zenekar megmaradt olyannak, amilyen kell lennie, nem adták el magukat. De, tényleg felesleges ezen vitatkozni, mert szerintem annyira értesz az egészhez, mint egy bogár az olvasáshoz, szóval, semennyire. Csak itt okoskodsz, mert biztosan súlyosan el vagy nyomva a való életben és hát, valahol ki kell adnod magadból, de megértem, csak ne sírj. Képzeld azt, hogy tudsz black metalt játszani, meg ilyenek, semmi baj, mindenkinek van fantáziája. Minden jót neked. 😈😂
2022. júl. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!