Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a feltétele annak, hogy...

Mi a feltétele annak, hogy egy hangszerboltban dolgozzon az ember ? Kell hozzá valami iskola ?? Vagy milyen elbírálás alapján vesznek fel oda dolgozni ? Mihez kell érteni ? Hogyan lehet abban gyakorlatot szerezni ?

Figyelt kérdés

Ha van itt olyan, aki dolgozott ilyen helyen, az megírná, hogy mik voltak a feladatai ?

Miket kellett tudnia, miket tanult meg, stb...


Köszönöm!



2021. ápr. 15. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hangszeres tudás, hangszerek ismerete, legalább angol nyelv ismeret, érettségi, számítógépes ismeretek, intellgens kommunikáció. Ezen túl a tulajdonos határozhatja meg, hogy tetszik a fejed, vagy nem. Hangszerboltok oldalán szokott lenni hirdetmény, ha munkaerőt keresnek. Oda kábé nem elég annyi, mintha elmennél az Aldiba :)
2021. ápr. 16. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
A angol tudás miért is?
2021. ápr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Gitározni és szintetizátorozni tudok csak...

Az meg, hogy mi milyen anyagból van, és miket tud azt honnan lehet megtanulni ?

Érettségi van, számítógépes ismereteim is vannak, egyébként abból érettségiztem, az intelligens kommunikáció meg mindenhol jól jön :D

De szerintem azzal sem lenne baj.

Mondjuk aki kezdő, és fogalma sincs a gitárokról és venne egy kezdő/olcsó gitárt ami jó is, na azt pl el tudom már magyarázni, hogy kb mi az ami szóba jöhet, aki meg ért hozzá, annak meg úgysem kell magyarázni, mert annak úgyis vannak már elképzelései (gondolom...).

Ja, angol.

Az angollal úgy vagyok, hogy okés, de nem tudom, hogy milyen lehet, ha csak hangszerekről beszélgetünk :D

Amúgy sok külföldi jár be magyar hangszer üzletekbe ?


Tehát leginkább az van, hogy az ütős, fúvós, vonós hangszerekhez nem értek :D

Illetve hogy miből készültek (így ránézésre...most még).

Ez mennyiben számít ?

Mármint ha hangszerekkel dolgozik valaki és nem ért hozzá nyílván nem jó, de valahol el kell kezdeni. :D


Ezekről valami ? :)

Köszi az eddigit!

2021. ápr. 16. 11:43
 4/11 anonim ***** válasza:
@2, ha ez egy komoly kérdés, van baj bőven...
2021. ápr. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából akkor fogod megtudni, hogy alkalmas vagy e a feladatra, ha jelentkezel egy állás hirdetésre. A témában nincs iskolai, vagy OKJ képzés-ha egyáltalán ez a kérdés. Nem kell eladói végzettség hozzá. A téma ismerete, raktárkészlet kezelése valós és virtuális térben, webes tartalmak/felület menedzselése bizonyára komoly előnyt jelent.
2021. ápr. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én bölcsész vagyok, nulla zenei ismerettel, és így is felvettek egy hangszerboltba a belvárosban, eladónak.


Végül nem maradtam ott, de gondolom betanítottak volna az alapismeretekre.

2021. ápr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
@6: Medgyesi hangszerbolt és a Mezzoforte hirdetett a nem túl távoli múltban. A fenti feltételeket onnan ollóztam össze. Nem hiszem, hogy bármilyen bölcsészt alkalmaznék egy speciális üzletben csak azért, mert van diplomája. A vevők kiszolgálásához nem szavalni kell-vagy egyéb idegen nyelven túli tudást alkalmazni-hanem a fenti feltételeknek megfelelni. Nem tudom értelmezni, hogy miért jelentkeztél bölcsészként egy ilyen helyre és azt sem, hogy miért vettek fel. A mai világban, amikor minél kevesebb munkaerővel próbálnak minél nagyobb hatékonyságra szert tenni, olyan emberekre van szükség, akik az adott terület minden részét átlátják, képesek azt hatékonyan kezelni.
2021. ápr. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ránénézésre egy gitárról mondjuk sose fogod megmondani, az anyagát, viszont idővel megjegyzed, hogy melyik típus miből van, meg az alap adatait.

Ha megvan az alap hangszeres tudásod, tapasztalatot könnyen szerezhetsz ott arról, hogy melyik hangszer milyen, általában ez nem túl bonyolult

2021. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mit jelent az alap hangszeres tudás 8 :D ?


Am köszi az eddigieket.

Igazából csak szeretnék valami ilyesmi helyen dolgozni, mert szeretem a hangszereket, meg a zenét is, és talán jól érezném magam egy ilyen helyen.

Vagy legalábbis ideiglenesen.

2021. ápr. 20. 18:30
 10/11 anonim ***** válasza:
#7 igazából mellékállást kerestem. Behívtak interjúra és aztán rögtön enyém is volt a pozíció. Elsősorban az értékesítéssel kapcsolatos számítógépes adminisztráció lett volna a feladatom első időkben, és tudtommal nem lettem volna egyedül a boltban. De ne engem kérdezz, hogy miért vettek fel, gondolom egy értelmes embert kerestek, aki gyorsan megtanul új dolgokat.
2021. ápr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!